Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

JJ - Double or nothing

• jeysan
      jeysan
      Бронз
      Known Players:
      MP2: 1485 - 50 bb
      MP3: 1500 - 50 bb
      CO: 1455 - 49 bb
      BU: 1545 - 52 bb
      SB: 1515 - 51 bb
      BB: 1500 - 50 bb

15/30 No Limit Hold'em Tournament (6 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.1.30121.1

Preflop: Hero is BU with J:heart: , J:spade:
      SB posts small blind (15), BB posts big blind (30), SB posts small blind (15), BB posts big blind (30), 2 folds, CO raises for 60, Hero calls, 2 folds

Flop: (210 - 7 bb) Q:heart: , J:club: , 3:spade: (2 Players)
      CO checks, Hero bets 45, CO calls

Turn: (300 - 10 bb) T:heart: (2 Players)
      CO checks, Hero bets 127, CO calls

River: (554 - 18.47 bb) K:heart: (2 Players)
      CO bets 381, Hero folds, CO gets uncalled back (381)

Comment
  • 10 отговора
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Лошо за сет Валета на 90 % удари стрейт според мен
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      На тези турнири, за да печелиш, трябва да играеш с възможно най-малък риск. Играеш предимно за защита, като имаш ръка. Не търсим "макс профит" линията, като на кеша. Оставам с впечатлението от тази и от другата ръка, че ти май си на друго мнение.
      Сигурно ги знаеш тия неща, но все пак. Като се удвоиш , ти не печелиш "х2", а ако загубиш, си губиш "нормално" , като при кеша. Ако се удвоиш тук, тепърва ще започнеш да играеш за тези пари. Замисляш ли се за тези неща? ICM, такива неща...
      На тези турнири добър профит правят само брутални нитове. Очевидно защо. Сега, ако турнира е $30, не може да си много тайт, просто защото хората няма да правят големи грешки.

И очевидно в дадената ръка трябва да направиш голям бет на флопа, чек-бек на търна и фолд на ривъра. Ако мислиш за ICM-а.
      За КК съответно стабилен 3бет...
      Да, същият резултат ще е в дадените ръце. Но на флопа с Валетата може да си фолдне някои от ръцете, които са ударили на ривъра. Залагаш за защита, а не да забъркваш широк рейндж.
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Именно заради тайт игра не залагам префлоп а само колвам. Сет на флопа е доста добра ръка но в началото
      на турнира е трудно да извлечеш печалба. Залагам малко всеки чип е важен. Слагам го на рейндж АQ , КК ,АА
      което е доста тайт. За съжаление на търна борда показва лесен стрейт с А а определено е в диапазона му. Както има възможност и за Флъш
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Обичам го тоя форум, ей! Уникални хора, уникални дискусии....
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Може ли малко пояснение нош съм ш публикушането на ръце, кое точно е уникалното
    • JivotIZdraveZaModa
      JivotIZdraveZaModa
      Глобален
      Сет на флопа е доста добра ръка но в началото
      на турнира е трудно да извлечеш печалба
      Но няма да му е толкова трудно да си удари гътшота и да ти събере половиния стак. Очевидно на теб ще ти е трудно да фолднеш, а не на него, където и да е. Разбирам бордът да е J44, да залагаш малко. Или да нямаш сет и да залагаш, при условие, че ще фолднеш срещу рейз. Каква "печалба" ще извличаш точно не ми е ясно. Горе съм се аргументирал "прекалено" ясно. Тук или гориш , или печелиш двойно. Няма значение, че ще завършиш с 200 чипа повече или по-малко.

Залагам малко всеки чип е важен.

Еми доста по-важен е всеки чип в твоя стак, отколкото в неговия. "Обменят" се на доста дървен курс в тези турнири, ако не знаеш, да ти кажа.

Слагам го на рейндж АQ , КК ,АА
      Като си чел теория, явно не си чел внимателно. Каква може да е причината да го слагаме на този абсурден рейндж? Дори и тогава малък залог на флопа ще е грешно. Очевидно и той, и ти нямате намерение да фолдвате. Но с малък залог не е , като да "печелиш" от него. Дава аута има и бекдори някви. Много е малко тва, но ти и много малко залагаш.

Уникалното във форума и в дискусиите тук е, че много често даваш мнение, като дълъг (аргументиран) пост. И след това на теб започва да ти се обяснява еди кво си. Човекът е пуснал ръката, за да "чуе" други мнения, но съответно започва да си "защитава" играта по някое време. И трябва да хабя време и енергия за "дискусия", която много лесно може да премине в спор. И в която очевидно аз няма кво да спечеля. Ако въобще има кво да печеля , като давам мнение за еди кво си. Всичко е много грешно, болно и извратено тук.
      Даваш мнение за нещо и хората започват да спорят с теб. Въпреки, че те задават въпрос. Защо питаш, като знаеш?
      Съответно питаш нещо и хората ти обясняват колко си тъп.

В българските форуми наистина може да придобиеш знания и също да водиш приятни "разтоварващи" дискусии. Да вземаш и да даваш..
      По-скоро да нареждаш и да те нареждат. Другото е много трудно. Само на теория е възможно в български форум. Като да гледаш хубав филм. Много рядко е и се помни. Но няма как да го "практикуваш" често.
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Споко бе човек къв роман ми написа, просто поствам ръка за анализ и след отрицателния ти анализ
      изясних действията си и причината за играта ми. С Тоя покер съвсем си се сдухал , гадай какво ще
      се случи на покер масите а не във форумите за анализ. Като постваш нещо добявай
      "не коментираите има 2 варианта за развитие на разговара" баси маниака......
      Просто се опитвам да играя правилен покер и да обсъждам какво правя.
    • NaModaDaMuUmratRibkite
      NaModaDaMuUmratRibkite
      Начален
      Ти си много тъпо парче. Кво ми се обясняваш , след като съм ти дал отговор? Не ме интересува твоето мнение, би трябвало теб да те интересува чуждото мнение. След като задаваш въпрос. Като не си съгласен, си затваряй човката и недей да пишеш нищо. Чакай друго мнение. Питаш нещо си, аз ти отговарям и ти съответно ми даваш обяснение защо си изиграл еди си как ръката. Един вид "не е грешно". Ми за кво я пускаш тогава тая ръка, тапир прост !? Да и се радваме или кво?
      Той бил обсъждал какво прави. Направи си блог и си обсъждай там, говори си сам. Пуснал си я за анализ, ето ти анализ. Кво се обясняваш още, тъпанар !?

след отрицателния ти анализ
      Ама ти само "положителни" анализи ли приемаш? Бахти изпедерастените "покер играчи". Пуска ръка за анализ и като му кажеш, че е грешно, вече мрънка там, обяснява се. Засегнал си го...Ти кво искаш да ти се каже? "Браво, добре си я изиграл". Нежна душица...Комплексирана.
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Още един луд.... Хора поствам ръце за анализ не си хабете нервите за нищо. Ще преглътна обидите
      и няма да обръщам внимание на подобни драми пишете ми само коментари относно ръцете за анализ
    • NaModaDaMuUmratRibkite
      NaModaDaMuUmratRibkite
      Начален
      Само положителни коментари се приемат, забрави да уточниш. Направо ще те скъсат от коментари, давай пробвай...Оспех! Даже много Оспехи ти желая!