Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

АК vs ??

• 7 отговора
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      добър фолд , имаш притеснения да не е ударил флъш, а също може да прикрива сет 5-и с този алл ин
      определено има нещо добро
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Толкова диип вече има мегдан за 4бет-фолд. Какво те притеснява? Иначе със 100 блинда, шов и фолд ще са близки. Без инфо...Иначе постфлоп грозна история. Хората често ще ти държат някои от аутовете, постфлоп рядко ще удряш и пак няма да си много щастлив, като удариш. Другите може да 4бетнат зад теб и тогава ще се охълцаш, щото си вкарал доста блиндчета.
      Така изиграно, или малък залог или тва, което си направил (малко повече) и шов на търна. Иначе какво точно правиш? Ще блъф кечваш на ривъра или кво? Еми нали блъф кечваш, давай, "кечвай" на ривъра :D .

Ако пък се питаш "Добре, защо пък да не го 4бет-колна със 100бб, ами да шовя?", ще ти кажа :D . Защото с толкова нисък SPR , на флопа позицията ти ще е недостатък, а не предимство. Турнирните играчи много добре ще ме разберат, кеш играчите ще изсумтят с отвращение. Но това е , трябваше да го кажа :D . Нали сме приятелчета...
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      4бет префлоп, както си играл защо чекваш търна?
    • zag777
      zag777
      Начален
      Шов на търна, тоя чек нещо не ме кефи, той 5-ица почти никога няма, ако те е трапнал с АА или КК жив и здрав, случва се! А той си играта си какво ни презентира на ривъра- флъш или JJ, или блъф. Ако имаше флъш дро може би би цбетнал флопа, но има вариант и да чекне заради дълбоките стакове, така че и флъш не може да се изключи, абе шов на търна е най добре така изиграно. С чека му даваш възможност да си реализира екуитито или да ни блъфира, ако има някой блокер за пики.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      И аз мисля, че го изиграх грешно на търна затова пуснах ръката за мнения. Играча от 101 ръце е 35/17 56% W$SD squeeze 1 от 10.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Не знам защо играете толкова страхливо в подобни ситуации. "С какво ще ми плати?". Сложи му едно комбо Аса, ти имаш Асо и е малко вероятно да играе точно така. Сложи му и КК, като искаш. Слагай АК, колкото си искаш. От там нататък може да има по-слаб Поп. Сложи му едни 3 комбота KQ. Може да има даже и по-слаб Поп, но аре сложи тва и да смятаме. И кво сега? Що не шовиш? Да не говорим, че може да плати и с ъндър пеър. Може и да плати с флъш дроу на тоя лимит. Ти пак ще трябва да шовиш на ривъра, по-добре да е на търна. Много ще ти е трудно да измислиш блъфове на ривъра, че да блъф кечваш.
      Както ти казах, проблемът е префлоп. И не е, като някой да го вълнува. Явно...Това са много блиндове, за да ги инвестираш в тоя дървен спот. А и "част" ще изгори, заради 4бета, който евентуално може да видиш. Префлоп 4бет-фолд. Чукни им едни 36 блинда, да видим какво мислят по въпроса.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Много се чудих за 4б щеше да се изясни картинката донякъде......Плана ми беше ако останем двамата в пота да го пушна на търна и в последния момент се отказах...Сигурно и той се учуди защо не го пушнах :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin: