Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

QQ vs 77

• jeysan
      jeysan
      Бронз
      Winning Poker, Hold'em No Limit - $0.10/$0.25 - 6 players
      Replay this hand on Upswing Poker

Boonegottie13 (UTG): $25.00 (100 bb)
      Doubleice (MP): $24.75 (99 bb)
      MaidenMind (CO): $30.49 (122 bb)
      K k K k (BU): $13.52 (54 bb)
      V Chip (SB): $33.99 (136 bb)
      davinchii (BB): $41.44 (166 bb)

Pre-Flop: ($0.35) Hero (davinchii) is BB with Q Q
      Boonegottie13 (UTG) raises to $0.70, 4 players fold, davinchii (BB) 3-bets to $2.20, Boonegottie13 (UTG) calls $1.50

Flop: ($4.50) J T 7 (2 players)
      davinchii (BB) bets $3.21, Boonegottie13 (UTG) raises to $8.50, davinchii (BB) raises to $39.24 (all-in), Boonegottie13 (UTG) calls $14.30 (all-in)

Turn: ($50.10) 3 (2 players, 2 all-in)

River: ($50.10) K (2 players, 2 all-in)

Total pot: $50.10 (Rake: $2.50)

Showdown:
      davinchii (BB) mucks Q Q (a pair of Queens)
      (Equity - Pre-Flop: 81%, Flop: 13%, Turn: 5%, River: 0%)

Boonegottie13 (UTG) mucks 7 7 (three of a kind, Sevens)
      (Equity - Pre-Flop: 19%, Flop: 87%, Turn: 95%, River: 100%)

Boonegottie13 (UTG) wins $47.60
  • 6 отговора
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Здравей аз играя на НЛ2 и не зная каква е ситуацията на НЛ25 но мнението ми е следното т.к. са ми се случвали подобни ситуации:
      УТГ отваря приемаме че е непознат т.к. не си дал инфо за него. С какво..... всички чифтове, AJ+ KQ, /KJs евентуално/
      След кола на трибета да кажем, че диапазона му се свива отпадат КК и АА /нямаме 4 бет въпреки че понякога виждам с тях кол на 3б/ 77,88,99,ТТ,JJ,/QQ много малко вероятно/, АКо, АКс, АQs, /AJs, KQs също под въпрос но е от позиция/
      Реално какво бием на флопа от горния диапазон АQo, AKo, KQo, 88, 99...срещу всичко останало сме доста назад, нa флопа и аз бих заложил след рейза съм кол /вече диапазoна още се свива остават КQh, AKh, AQh, JJ,TT,77 няма с какво друго.
      На търна съм чек-фолд...........
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      По принцип грешката ти е префлоп. С този 3бет. Не е "грешка" да 3бетнеш, но ти си с неправилната "нагласа". По принцип тези отигравания ще са близо до гранични срещу кътофа и бутона. Срещу Utg ще са вече по-скоро губещи. Не само този спот. Говорим и за барелване, и за блъф кечване. За това и Дамите се препоръчват за кол срещу тази позиция. Освен, ако знаеш точно в какво се забъркваш. Срещу какви ръце...И вече да може коректно да си сметнеш пот шансовете.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Грешка...
    • TigerII
      TigerII
      Начален
      Флопа хитва колинг рейнджа на утг, неговия рейндж е по-силен има всички сетове, стр8, тупеарс. Трибета на флопа няма абсолютно никакъв смисъл, той с рейза ти казва че бие QQ+ което ти репваш с 3б с/у утг. Човекът си има сет, резйва си в позиция щото не иска да дойде карта, която да убие екшъна. Като го 3б на флопа си овърплейваш ръката, щото ако има дори и минимален шанс да блъфира някой фд или дупчак, ще го фолдне с/у 3б и ти продължава само с валю рейднжа. Дори и само да колнеш флопа, пак ще изгубиш, но така поне има минимален шанс да блъфира.
      От др страна знаеш че човекът си фастлейва монстърите и др. път като ти колне в позиция, ще знаеш че рейнджа му е капнат.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Да колнеш е още по-зле по мое мнение. Извън позиция в такива спотове (с този SPR), вземаш решение още на флопа. Дали ще се стакваш или не. В позиция МОЖЕ БИ може да колнем, вместо да рейзнем. На подобен борд.
      Аз очевидно говорех за фолд на флопа. Според мен това е най-добро.
      Той може да има блъф, но ще има и екуити с този блъф. Специално от тази позиция. Което ще рече, че ако чек-бекне, би трябвало да си праснем тиквата в бюрото от яд. А тая тиква ще ни трябва :D . Фолд или 3бет...
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Наистина е по правилно още фолд на флопа особено без позиция.