Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

AQs

• jeysan
      jeysan
      Бронз
      Winning Poker, Hold'em No Limit - $0.10/$0.25 - 5 players
      Replay this hand on Upswing Poker

WHL1944 (UTG): $5.87 (23 bb)
      ITYM (CO): $27.74 (111 bb)
      Tcast_Poker (BU): $9.12 (36 bb)
      davinchii (SB): $26.78 (107 bb)
      squirrelysteve22 (BB): $11.12 (44 bb)

Pre-Flop: ($0.35) Hero (davinchii) is SB with Q A
      WHL1944 (UTG) calls $0.25, ITYM (CO) raises to $0.88, 1 fold, davinchii (SB) calls $0.78, 1 fold, WHL1944 (UTG) calls $0.63

Flop: ($2.89) T Q 4 (3 players)
      davinchii (SB) checks, WHL1944 (UTG) bets $1.37, ITYM (CO) raises to $5.25, davinchii (SB) calls $5.25, WHL1944 (UTG) folds

Turn: ($14.76) K (2 players)
      davinchii (SB) checks, ITYM (CO) bets $10, davinchii (SB) raises to $20.65 (all-in), ITYM (CO) calls $10.65

River: ($56.06) 8 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $56.06 (Rake: $2.80)

Showdown:
      davinchii (SB) mucks Q A (a pair of Queens)
      (Equity - Pre-Flop: 12%, Flop: 44%, Turn: 28%, River: 0%)

ITYM (CO) mucks A A (a pair of Aces)
      (Equity - Pre-Flop: 88%, Flop: 56%, Turn: 72%, River: 100%)

ITYM (CO) wins $53.26
  • 16 отговора
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      не съм сигорен дали алл ин на търна бе добра идея
    • zag777
      zag777
      Начален
      Ако смяташ, че нямаш фолд екуити само колни, имаш нът флъш дро, втори чифт и гътшот, т.е. става да колнеш такъв бет долу-горе. И щеше да си спестиш 10 долара, ама и фолд става, леко гранично е, зависи как смяташ рейнджа му(понеже той рейзва на флопа и ще има по силни ръце готови често). Шова е губеш, щото не изглежда да има някакво фолд екуити от негова страна и се стакваш назад.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      След като WHL1944 (UTG) bets $1.37 и той го ререйзва показва, че от дами не го е страх остават или КК или АА защото ти пък държиш флъшдр....При поп на търна реално ръката му става по-силна или поне се запазва като сила, но дамите ни все още са допълнителни аутове, а и всяко вале помага според мен кол е по-добре. Като гледам и на НЛ25 всеки стиска АА до край, което ми е малко странно до някъде. Реално на този борд вкл попа на търна АА губи от страшно много ръце, които биха колнали 3б префлоп и от УТГ и от БУ.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      В тази ситуация е било "редно" да си дадеш стака още префлоп. Това е нормалното. Не знам как ще печелиш на този лимит с подобна игра. Явно няма кой да ти го каже, защото оня е имал АА.
      Но да приемем, че не искаш да отказваш УТГ с 3бет срещу кътоф. То тогава стаковете ще се бутат още на флопа. Дали с донк и рирейз, дали с чек-3бет.
      Аз лично не мога да приема подобна игра. Играл съм в тази мрежа и знам за какво става въпрос. В смисъл няма да приема за аргумент, че непознат еди си кво, тайт бил например.
      Но, като си започнал да играеш толкова пасивно и всъщност губещо, то да беше колнал на търна и да си спестиш $10. Кол, фолд, все тая. Грозна картинка. Що е грозна? Еми, защото не ти залагаш, за това. Няма смисъл да рейзваш. Имаше две възможности да рейзнеш, сега се усети на търна и шовиш, ама свърши.
      Ако играеш толкова пасивно, тези блиндове ще ти изядат профита.
      Не си за НЛ25, не ти го казвам със злоба. Просто лийковете ще ти изядат профита. Дори срещу тези маймуни, американците. Казвам ти го съвсем приятелски, като съвет. Свали лимита на НЛ10 и наблягай на ученето.

Ако случайно питаш "Еми кво ще стане, ако UtG шовне префлоп?". Еми, супер, тогава имаш още по-лесна игра. Защото кътофът няма да блъфира.
      И ква е тая маса, където си седнал? Избирай си масите по-добре, НЛ25 е все пак. Четири човека, трима къси. Това не е хубава маса. Като ще играеш за $10-те им долара, то слез надолу и играй там. А не да плащаш 25 цента блинд. Всеки пет ръце.
    • TigerII
      TigerII
      Начален
      Коментарите по-горе са просто LOL....

Единият говори за блъф на търна и фолд екути, при положение че държиш блъфкечар, ако обръщаш на блъф блъфкечарите и блъфираш с останалите блъфове, целият рейндж ти се разпада на търна и оставаш с блъфове и валю ръце в които блъфовете преобладават. И все пак co рейзва донкбет при положение че след него има още един човек, още след това трябва да ти светне лампичката, че май го прави за валю.

Др говори за АА КК, което са 6 комбинации, сметнете си го, ако изолира 25-30% от co, колко др ръце има, КQ QT QQ TT 44 AQ + АА КК всичко му е рейнджа все пак рейзва донкбет, за блъфовете ме съмнява малко да има изобщо някакви блъфове, J9s KJs може би, също някой др. флъш, но мисълта му едва ли стига до там, че да мисли и блъфове.

Другият иска да се стаква префлоп... 3б префлоп е по-добрия вариянт, при положение че co изолира лимпара, но да се стакваш с/у 4б 100бб стакове си е самоубийство, с/у валю рейнджа си крашнат, за блъфовете отново няма да говоря, щото най-вероятно ги няма. Иначе да се стакнеш с/у лимпара е ок, 23бб си е стандартно.

По ръката, 3б префлоп е добре, някои хора от SB играят 3б/фолд, без колинг рейндж, и аз играя така, понеже не затваряш екшъна, посфлоп ще играеш OOP и има голям шанс да получиш скуиз от BB. Посфлоп пак ще играеш OOP, но поне ще имаш инициативата и ти се отварят възможности да блъфираш.

И от там вече на флопа след рейза, нещата стават много сложни. След рейза си сигурен че TPTK няма да спечели на шоудаун. От една страна имаш made hand и ако шовнеш и ти платят си винаги назад, от др стрна нямаш оддс да колнеш рейза... ако все пак колнеш те очаква още един голям бет на търна (все пак човека рейзва донка като знае че има и др след него). Но все пак ако колнеш и удариш флъша, ръката ти става супер прозрачна и има голям шанс да не ти изплатят, а дори и да ти платят ако си с/у сет той има пак 25% да боутне до ривъра. Общо взето звучи налудничево ама май нещата отиват към фолд, но все пак ако рейзва донкбета с KQ сме ок, все пак има минимална възможност да го прави това с някой флъшдроу или OESD, но силно се съмнявам да е толкова агресивен. Като не 3б префлоп на флопа се оказваш със силна ръка в супер кофти спот, в който идея си нямаш къде се намираш. Ако беше 3б co щеше да 4б ти колваш и на този флоп пак си губиш стака, но ако 3б и co ти колне има KQ QJ и го доминираш супер много, също така има мъртви пари в пота от лимпара.

All in на търна просто казва "не знам какво да правя, затова бутам олин"... не обръщай готови ръце на блъф защото рейнджа ти се разпада, и оставаш капнат в другите спотове. С тази линия търна си кол и ако миснеш ривъра си фолд.

И тоз дето ти казва, че масата е кофти.... да си играе с/у 5 рега с пълни стакове и да псува варияцията че заради нея губи пари. Търси си рибите и дори и 30бб да са им стаковете, пак ти ев+ да играеш с/у риби шорт стак, вместо с регове 100бб.
    • Публикацията е премахната

• kukera
      kukera
      Сребро
      Пичове jeysan е пуснал тази ръка за да чуе различни мнения и да прецени дали е изиграл ръката добре или не. Няма нужда да се нападате един друг защото реално в това няма никакъв смисъл. TigerII никой не ти иска мнението за коментарите, които са направени, а за изиграната ръка. Изрази от типа"Коментарите по-горе са просто LOL...." обиждат всички останали, които са си дали мнението и си заслужаваш това, което UkoChebuko дава като мнение за твоя коментар. Като си такъв голям капацитет цъкай си на НЛ100 и не се занимавай с риби като нас". Всеки играе на различно ниво и си дава оценката в това е смисъла на този пост. Тук говорим за конкретна ръка и мнението на всеки може да се даде в максимум 10 реда текст.....
    • kukera
      kukera
      Сребро
      И още нещо, може би е по-добре да не се пускат резултатите от ръцете.... може би така е ще има повече смисъл...
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Доста разгорещен анализ стана май. Значи аз си свалих лимита следвам банкролл таблицата. играя на НЛ10 в моемнта. Днес останах малко разочерован за 5-ти пореден път ми отказват да си изтегля парите от залата. Мислех да ги сложа в дрга зала но немога. Направих и една глупост влезнах на по грен лимит ... 0.25/0.50 , нз но се почувствах много конфорно на масите , за 5 минути направих 20 $ на две маси и излезнах.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Тоя рол зависи и от това, колко добре може да биеш един лимит. Ако не може да биеш НЛ25, то доста дълбок рол трябва да имаш за там. Зависи и какъв рейкбек взимаш. Ако играеш за кеф, а не за еди си какъв уин рейт, то играй , където си искаш. Без рол или с рол.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Защо ти отказват да си изтеглиш парите?
      Ако не можеш да теглиш какъв е смисъла да играеш?
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Ами нз бях започнал да играя в залата , направих депозит 25 $ , шсичко бе ОК вдигнах ги до 260 $ за седмица. След това един приятел ми каза че имало проблем с тегленето и доста играчи се оплаквали. Реших да кешаутна но постоянно ми връщат парите. Няма опция за теглене с дебитна единствено през скрилл. Имам акаунт в скрилл , но постоянно получавам маил за ИД кард и снмки на банковата ми карта което няма нищо общо с тегленето. И така все не се получава.....
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Не ти ли дават обяснение, кви са тия глупости? Може да искат верификация, може да искат да избиеш бонус. В смисъл да навъртиш там някъв рейк. Разберете се там, кво сложно има? Пък на Скрил има дай, квото искат. Те да не го правят, за да тормозят хората!?