Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

AA :(

• Worcho
      Worcho
      Начален
      Толкова лошо ли я изиграх??
      За 5 път днес риба ми взима всичките чипове, а да не говорим, че за една седмица съм към 20 бъй-ин назад, банката е занулена. Възможно ли е да има хора, които просто не стават за покер или просто има такива, които нямат достатъчно знания и опит все още?

Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $2 (100 bb)
      BB: $6.49 (324.5 bb)
      UTG: $1.88 (94 bb)
      Hero (MP): $1.91 (95.5 bb)
      CO: $1.47 (73.5 bb)
      BTN: $2 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with Ac Ah
      UTG raises to $0.06, Hero raises to $0.18, CO calls $0.18, 3 folds, UTG calls $0.12

Flop: ($0.57) Ad Qs 4h (3 players)
      UTG checks, Hero bets $0.10, CO calls $0.10, UTG calls $0.10

Turn: ($0.87) 3h (3 players)
      UTG checks, Hero bets $0.84, CO folds, UTG calls $0.84

River: ($2.55) 5h (2 players)
      UTG bets $0.76, Hero calls $0.76

Results: $4.07 pot ($0.14 rake)
      Final Board: Ad Qs 4h 3h 5h
      UTG showed Qh 2h and won $3.93 ($2.05 net)
      Hero showed Ac Ah and lost (-$1.88 net)
  • 7 отговора
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Ставаш. Влизай там вляво, ще те прегледаме после. Ще пиша след време и ще видим дали ставаш за по-натам.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от Worcho
      Възможно ли е да има хора, които просто не стават за покер
      Възможно е!
      Но пък може да са добри в други неща:

• kukera
      kukera
      Сребро
      Аз рибите не ги дебна много, а като имам ръка бой и това е.... Но не бих изиграл ръката така....
      Префлоп добре. Но на флопа срещу 2ма бих направил залог малко под стойността на пота... и ако ми плати някой или двамата пуш на търна.....
    • Worcho
      Worcho
      Начален
      На флопа бет малко, защото исках дори с дама евентуално да ми платят(както се случи), на търна вече като излезе още една купа реших че е време да бетвам здраво. На ривъра нещата бяха ясни вече за мен или си е завършил стейта или флъша, но бях набил яко пари в ръката пък и имам сет Аса все пак и не исках да фолдвам, а за мое нещастите пича имаше и двете.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Аз срещу двама никога не играя така....Реално ти ще си по щастлив да играеш в пота с УТГ играча защото него можеш да го сложиш на диапазон, от който на този борд да не се притесняваш толкова защото имаш сет, но СО можа да държи КТс, КJс, JTs (лууз играчите го правят) и при малък залог на флопа ти му даваш шанс да си удари гътшота и както се появи и флъшдроу на търна стават нещата още по зле.... Реално ти ще бъдеш ли щастлив на търна да видиш карта К, J или Т срещу двама, а пък и ако е купа ужас.......Аз бих играл точно обратното бой яко на флопа срещу двамата може и двамата да платят и после си лесн шов на търна....Доста често се случва като заложиш стабилно и единия като ти плати примерно със средна ръка, да плати и другия ако държи някъв гътшот /почти сигурно е/ и той ще плати защото пота става много съблазнителен......и на ривъра пак си пуш и така......Много ми се иска да чуя и други мнения ръката е интересна...
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Ти искаш да вземеш 10 стотинки от евентуална дама, или искаш да ги стакнеш? Дама я ти плати, я не, ако въобще я има, а с тоя умрял залог става трудно на следващите улици, няма как да бетнеш 1/6 и после пота, ще изглеждаш подозрително дори на фишаците. А и ръката ти не е като да е стоун колд неуязвима, даваш правилни одс на гътшоти, на бекдори итн. Накрая му подаряваш на оня на ривъра, какво като имаш сет аса? На шоудаун единственото важно е да имаш по-добрата ръка, асата си ги сложи в рамка да си ги гледаш.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Тук ще чеквам винаги. Ако играеш така с КК, то тогава е добър залогът. На търна няма смисъл да залагаш много. Много ще фолдват. На ривъра съм кол. Може да играе с по-слаба ръка така. Освен идиотски блъф. Но на нас ни трябва само понякога да печелим.
      Не си я изиграл чак "зле". Не се филмирай. А тия глупости там, където ги говориш, кой ставал, кой не ставал. Това се учи, стига желание да имаш. И всеки може да се научи. Ако нямаш едното, то ще имаш другото. Съвкупност от качества е това да си добър покер играч.

За тая ръка само да кажа защо съм на толкова различно мнение от другите. Сега ги погледнах. Много ще ни фолдват, като сме със сет Аса. Че били фишове...Той, като няма нищо, и фиш да е...Надяваш се някой да има сет или два пеъра, или да си го удари. И той може сам да заложи или да рейзне. Да , ще ни събират понякога. Но на търна сме с 10-тина аута. А слабите ръце чак пък да си дадат целия стак. Там с втори, трети пеър. Трудна работа...С дроу също може и сам да бетне. Ясно, че ни трябва защита, но с Топ сет не е чак толкова страшно. Зависи и от борда все пак. Ако е свързан, че да има два пеъра, да има дроуве, то тогава нормален залог. Също и тъп блъф може да видим понякога, като играем малко по-пасивно. Не е изключено...