Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

АА фолд ?

• Worcho
      Worcho
      Начален
      ***** Hand History for Game 1111111111 ***** (Poker Stars)
      $2.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday, August 19, 01:55:54 ET 2018
      Table Glaukos II (Real Money)
      Seat 6 is the button
      Seat 1: Player1 ( $3.84 USD ) - VPIP: 18, PFR: 14, 3B: 6, AF: 1,8, Hands: 112
      Seat 2: Player2 ( $4.79 USD ) - VPIP: 20, PFR: 15, 3B: 13, AF: 2,8, Hands: 110
      Seat 3: Hero ( $3.31 USD ) - VPIP: 22, PFR: 12, 3B: 5, AF: 3,1, Hands: 1219
      Seat 4: Player4 ( $2.16 USD ) - VPIP: 19, PFR: 14, 3B: 10, AF: 0,0, Hands: 42
      Seat 5: Player5 ( $2.00 USD ) - VPIP: 36, PFR: 23, 3B: 11, AF: 1,4, Hands: 115
      Seat 6: Player6 ( $2.04 USD ) - VPIP: 11, PFR: 11, 3B: 0, AF: 2,0, Hands: 35
      Player1 posts small blind [$0.01 USD].
      Player2 posts big blind [$0.02 USD].
      ** Dealing down cards **
      Dealt to Hero [ Ac As ]
      Hero raises [$0.06 USD]
      Player4 folds
      Player5 folds
      Player6 folds
      Player1 folds
      Player2 calls [$0.04 USD]
      ** Dealing Flop ** [ 9d, 2s, 8h ]
      Player2 bets [$0.10 USD]
      Hero raises [$0.26 USD]
      Player2 calls [$0.16 USD]
      ** Dealing Turn ** [ 8d ]
      Player2 bets [$0.47 USD]
      Hero folds
      Player2 wins $0.47 USD
      Player2 wins $0.63 USD from main pot

Може ли мнение и съответно някой съвет относно тази ръка ?
  • 11 отговора
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Няма смисъл да рейзваш. Просто колвай. Ако не ти харесва сайза му, то тогава може да го поправиш , да го "увеличиш". Имам предвид на търна или на ривъра. На флопа сайзът му си е добре, няма нужда от "поправка".
      Така изиграно, на търна си фолд. Ама така е, като плашиш хората с дървен нож.

VPIP: 22, PFR: 12
      Голям си фиш, наблягай на четенето. Тва да не ти е колванка...
    • Worcho
      Worcho
      Начален

Голям си фиш, наблягай на четенето. Тва да не ти е колванка...

Имаш предвид, това че рейзвам по-рядко от колкото колвам префлоп ли?
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      На фолпа съм само кол, няма причина да се забърквам в голям пот само с един кирлив чифт, дълбоки сме. На търна няма да фолдна. Няма много логика да изиграе сет, или осмица по този начин. Тук ще има много оувър пеъри, които бием, дроуве, деветки, бием един куп ръце, на ривъра вече зависи какво ще излезе, но на повечето пак ще му платя.
    • Worcho
      Worcho
      Начален

Няма много логика да изиграе сет, или осмица по този начин.
      Как мислиш, че би изиграл сет? (все още съм новак в покера)
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      То няма логика да играе, каквото и да е така. Но като толкова си харесваш ръката и ще играеш за стакове, то е било редно да го рейзваш повече на флопа.
      Става зле с тоя рейз на флопа. Иначе, като не го рейзнеш, той ще залага много по-широко. На ривъра ще е много грозно. Така очевидно има нещо човека и на ривъра трябва да го мислиш.
      Или рейзвай с ръка за стакване или само колвай. Иначе се вкарваш в спотове, от които не може да изкараш хубави пари.
      Ти си избрал най-тъпия вариант. Хем рейзваш, хем не рейзваш много. Или рейзвай и бутай, или колвай.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      На флопа има вероятност да ти донкне със сет, има някакъв дроу, но на търна няма причина за това, той вече има фул. Много по-често ще играе ч/р, или ч/к и бет на ривъра. Разбира се и сега е възможно да го има това, на 2НЛ никога не можеш да си сигурен, но много по-често ще си напред. Много е вероятно и нищо да няма и да пробва някакъв тъп блъф. Виждал съм ги много такива.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Е да рейзът на флопа не е добър, това е ясно. Или само кол, или стабилен рейз. Но след като е играно, както е играно аз не мога да фолдна. Няма как да му повярвам, че има нещо, а си имам и аутове, 2 аса и вероятно 2 осмици. Пък и ще го видим дали ще шови на ривъра, или ще напълни гащите.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Аве Т8с, нещо такова може да има, то е ясно. Всякви глупости може да очакваш. Също и сет/фул. Може да колне на флопа, да чек-колне на търна и на ривъра на донкне мощно. Това, че няма логика за теб, не значи, че за него няма. Такива неща може да видиш даже на НЛ25. Но по-често ще виждаме тези силни ръце, след като сме го рейзнали. Трябва да рейзваш с някаква идея. Ще го гониш ли, ще се стакваш ли, ще се защитаваш ли, квото и да е...Но не за "инфо", за "безплатна карта", за "инициатива".

Е, кво разбра с тоя рейз? На какво го сложи? На търна що не чек-бекваш? Това имам предвид....
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Флопът е ясен там имаме съгласие, говорим за търна. ОК от този логика не можеш да търсиш, може да има Т8, може да има и 22, обаче може да има ТТ, JJ, QQ, KK, A9, T9, TJ, QT, кари, нищо. Щом няма логика в играта му, значи не можеш да си сигурен че по-често ще ни бие. Е що тогава бързаш да му фолднеш за някакви 30%? Вчера имах подобна ситуация, с подобни стакове и подобен екшън и оня показа 72о след като ми изпраска 3 донка.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Ама не го рейзна, нали?
      То и аз съм плащал с Асо хай три мощни донка. Знам, че не е като да залагат само за стойност. Но с този рейз на флопа (ако няма да е за стакване), то ти се прецакваш. Той те слага на ТТ+, А9. Дори да е мега фиш, ще му мине през акъла. И ти ще се молиш на ривъра, като започне пак да донква, да има тия тъпи блъфове, въздуха. Но той вече ще ги е фолднал на флопа.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Първоначално публикувано от UkoChebuko
      Ама не го рейзна, нали?
      Не, кол, кол, кол. Но то нашият рейзва толкова малко, че то пак си е горе-долу кол. Нещо средно между кол и рейз, нещо като нищо. И да прави си, че така валю ръцете му са повече, все пак все още може да има и един куп по-слаби ръце и аз няма да му фолдна. Ако нямах никакви чисти аутове, тогава можеше и да си помисля, но сега в никакъв случай.