Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Мнение за ръката

• 16 отговора
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      На флопа си с "най-слабата силна ръка". Защо ги рейзвате тези ръце, като не знаете какво ще правите после !? Колвайте, оставайте ги да залагат. Кво толкова? Да донква, да си залага. Не ги тормозете момчетата, че не ги слуша главата. Ще ти шовне на ривъра и ще се охълцаш.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Аз Q9o щях да ги метна още пре, макар и от бутона....На ривъра и аз съм фолд.Лошия вероятно удари нътс флъш с асо.:f_drink:
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Смятам, че на флопа бях с по-добрата ръка затова го рейзнах...обикновено когато донква някой донква го прави или топ пеър и някакъв кикер или с дроу за да се опита да вземе ръката рано или с нищо, това често ми се е случвало. Този играч беше мислещ и играеше много ръце 32-30 нещо такова беше. Затова го рейзнах за защита от флъш... като излезе флъша играх за фул...на ривъра след като пак заложи прилично вече фолд. А Q9 за от бутона е добра ръка според мен.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukera
      А Q9 за от бутона е добра ръка според мен.
      Добра ама, аз не я ползвам тая ръка.Отварям си с чифтове, сютед конектори и Ax:f_biggrin: Е, понякога и със 72, като тука рейзвам x4.После бет на флопа и айде.....Нещо такова: https://www.boomplayer.com/28501830_882E4F6E5B aka агро - фиш :f_biggrin:
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Доста си се нагълтал със стратегиите за начинаещи. 2 пеър+ е монстър, бетвайте и рейзвайте, и се вкарвайте, защитавайте си ръцете и бля бля още такива глупости. Първо Елби не го слушай, той си е доказан непоправим фиш. Няма как да не отваряш Д9 от бутона, особено пък 4 хендед, блиндовете ще те смажат, ако ти харесва да играеш като тотален нит отиди на фул ринг и си фолдвай колко ти душа иска. После ти на какво го слагаш този? Топ пеър? Определено няма да има просто топ пеър като К2о. Може да си смазан още на флопа и е много вероятно даже, стрейт, КД, К9, 99 флъш са все възможни ръце. Може даже да има и ДД, или КК, ако има и трапове в колинг рейнджа. В останалите случаи си флип. Казваш че рейзваш за защита, добре но от какво се защитаваш? От ФД нищо не се защитил, той ще ти плати и си има правилните одс, няма от какво да се защитаваш, защото няма много по-слаби ръце от твоята. Той ще фолдне всичко, което кръшваш, почти няма да ти фолдва на рейза, а ти имаш ръка, която е категоризирана като силна, но всъщност е слаба. Такава ръка печели малко, когато е напред и губи много когато е назад. Не рейзвай флопа и не се вкарвай в такива ситуации. На търна вече или колваш, за да платиш и ривъра, или фолдваш сега. Иначе няма никакъв смисъл. Това да дроуваш за фул е безумие, първо си много далеч от директни одс за това, второ не си сигурен че ще го стакнеш, ако удариш. И трето имаш обратни одс, с други думи не се знае дали няма пак да загубиш, ако си удариш фула.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      При тази ситуация може би тогава кол,кол,кол е най добре като зависи от бетовете...или кол, кол...фолд
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      В твоя случай определено. Може и да се рейзне, но с детайлно инфо за лошия и с ясен план за следващите улици, при всяка възможна ситуация. Играта се усложнява много по този начин и трябват много опит и знания, а ти ги нямаш. Аз също ги нямам. Виждаш докъде се докара, вкара един куп блиндове с 2 пеър и даже не успя да стигнеш до шоудаун. Спестявай си колкото можеш повече усложненията в играта, играй просто. Това е.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Играй просто - когато го правя печеля най-добре или пък поне не губя фрапантно. С тоя пич имахме заигравака няколко ръце и не взех нито една даже до шоудаун не стигнах, може би и затова го рейзнах викам си сега ми падна ама найси.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      На мен много ми куца играта в 3бетнати потове. Тръгвам с някакъв план за ръката а като вкарам блиндчетата започвам да променям плана....но важното че се усещам от време на време
    • zag777
      zag777
      Начален
      Ръката не е лошо изиграна, рейзва го защото лийда е слаб като сайзинг и може да има доста по слаби ръце и флъшдро, ако лийда беше малко по голям(дори с 1-2бб) тогава само кол е задължително. После флъша идва, колваме търна не само заради това, че си чакаме фула, ами може още да сме по силни и като ни бетват ривъра най вероятно сме бити и фолдваме.
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukera
      С тоя пич имахме заигравака няколко ръце и не взех нито една даже до шоудаун не стигнах, може би и затова го рейзнах викам си сега ми падна ама найси.
      Когато имаш заигравка с някой, малко или много го приемаш лично - това значи, че имаш някакъв дори и малък тилт, който ти изкривява играта извън оптималната. Имай си едно наум - може да си мислиш, че не ти влияе, но...
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Знам, че ми влияе затова реших и да фолдна. Този пич спечели почти всички шоудауни на масата затова го сложих на силна ръка като заложи ривъра.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Е, какво може да има там? Акълът не ми го побира. Няма логика...
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      Добре е
    • Yanchou83
      Yanchou83
      Начален
      В подобни ситуации, само "call". Накрая сам пада в капана
    • Bero63
      Bero63
      Сребро
      префлоп, ок... Като бих го изолирал поне до 4бб
      Флоп. по голям рейз, поне 5х неговия донк. Има дролс. а ти имаш много силна ръка и трябва да се защитаваш, както и да взимаш стойност.
      Търн само кол е ок.
      На ривъра само не разбрах, защо си фолднал? След като го колваш на търна. Сайзинга е абсолютно същия и според мен си фолднал по-добрата ръката. Най вероятно Донка, щеше да ти нашие поне пот сайз с Флъш.

Пс Ти не изолираш, а отваряш... ОК :f_biggrin: