Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

АК грешка

• jeysan
      jeysan
      Бронз
      Game started at: 2018/9/8 16:47:24
      Game ID: 1265274496 0.05/0.10 6+ (PRR) - 2 (Short Deck Hold'em)
      Seat 4 is the button
      Seat 1: yutakam (10).
      Seat 3: davinchii (10.98).
      Seat 4: LA-here (9.48).
      Player yutakam has small blind (0.05)
      Player davinchii has big blind (0.10)
      Player yutakam received a card.
      Player yutakam received a card.
      Player davinchii received card: [Ac]
      Player davinchii received card: [Ks]
      Player LA-here received a card.
      Player LA-here received a card.
      Player LA-here folds
      Player yutakam raises (0.25)
      Player davinchii raises (0.80)
      Player yutakam calls (0.60)
      *** FLOP ***: [10s Jh Qs]
      Player yutakam checks
      Player davinchii checks
      *** TURN ***: [10s Jh Qs] [Qd]
      Player yutakam bets (1.20)
      Player davinchii calls (1.20)
      *** RIVER ***: [10s Jh Qs Qd] [Kh]
      Player yutakam checks
      Player davinchii bets (1.99)
      Player yutakam calls (1.99)
      ------ Summary ------
      Pot: 7.78. Rake 0.32. JP fee 0.08
      Board: [10s Jh Qs Qd Kh]
      *Player yutakam shows: Three Of Kind of Qs [Qh As]. Bets: 4.09. Collects: 7.78. Wins: 3.69.
      Player davinchii shows: Straight to A [Ac Ks]. Bets: 4.09. Collects: 0. Loses: 4.09.
      Player LA-here does not show cards.Bets: 0. Collects: 0. Wins: 0.
      Game ended at: 2018/9/8 16:48:6
  • 47 отговора
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Съжалявам немога да конвертирам ръката. Аз съм с АК а опонента е с АQ . но и двамата имам стрейт от T до А . Само че той прибра пота с АQ на борд T , J , Q , Q, K. Незнам какво стана нали стрейта е по добрата ръка от QQQ. Няма фул хаус незнам защо но опонента прибра пота ....
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от jeysan
      нали стрейта е по добрата ръка от QQQ.
      6+ Hold'em? : Link Text...

Вниаай ко играйш.....ОСПЕХ!ОСПЕХ!:f_drink: :f_thumbsup:
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Short Deck Hold'em
      @jeysan, ти си уникален човек...
      На мен ми се е случвало нещо "невероятно" в една зала. Full Tilt...Никой досега не ми е повярвал. Няма значение какво е виждал и какво мисли за възможно. Само най-добрият ми приятел и то след 2 часа разговор :D . Ония от съпорта на залата въобще не ми отговориха. Помислиха ме за луд сигурно...Да знаех, щях да го запиша, става въпрос за два-три часа игра. Щеше да има милиони гледания клипа. То тва е направо да излезеш някъде и да го разкажеш. Като комедийно шоу. Но трябва да са покер играчи и трябва да ти повярват. Тук съм писал за това и никой не ме отрази.
      Става въпрос за "шест карти" Омаха. На PLO25 и PLO50. Хората са играли с шест карти, а аз всъщност виждах само една. Мислех, че такава е играта. И се чудя защо всички ме нареждат. Чатът се взривяваше от време на време :D . И аз излязох на нулата с 3 часа игра. Чистата истина, за кво да лъжа. На 4 маси мисля, че играх. От къде да знам, че трябва да получа още пет карти, да го *ба :D !? Аз виждам и техните скрити карти по една. На всеки по една карта му дават. И пише "шест карти" Омаха, ама аз си викам, сигурно "1 скрита и пет общи". После бях в шок няколко дена. Като разбрах, де :D ....

Пък то скина, дето сложих, бъгнал софта на залата. И го купих там от "най-тузарския" сайт за скинове. После го разбрах. И на тва никой не вярва, естествено.
      Ама нормално да не ми вярват, аз се бъзикам, разказвам го емоционално, хиля се. Те си мислят "Тоя поредната му глупост". Нали знаеш приказката за лъжливото овчарче!?
      Играл съм 3 часа покер на четири маси, без да си знам картите. И накрая , като загубих всичко спечелено, просто спрях. Разбрах, че нещо май не е наред :D . Чак и "наблюдатели" имаше много. Кръстиха ме "The Hero" :D .

Eдин треньор от английската общност пробва да играе, без да си знае картите. Щял да играе GTO :D . Ама то повече на ташак беше тва. Но много бързо се отказа. Но тук говорим за Six-Card Оmаha. Явно там става само да натискаш бутони, без да гледаш :D . Е, вървяло ми е адски много, за тва е и толкова невероятно.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Хаха, добре е преди да играеш нещо поне да му прочетеш правилата, да не говорим че играта на 6+ се различава коренно от нормалния НЛХЕ. Ето ти някои насоки: Първо АК е далеч не толкова силна ръка. Второ тук най-добрите стартови ръце са покет пеърите и сютед ръцете с високи карти. Трето стрейт дроу не сртува почти нищо и е директен фолд. Четвърто стрейтът е слаба ръка, която никога не е нътс. Пето всеки стрейт се фолдва на пеърнат борд, там вече не струва нищо. Шесто флъшът е светия граал в тази игра, това което искаш да флопваш са флъш дроуве с нещо друго.
    • jeysan
      jeysan
      Бронз
      Добре разбрах аз съм в грешка.... за миг помислих че някой ме мами ....
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от jeysan
      някой ме мами ....
      Аз имам такова чувство от 40 години вече.......:D

Jeysan, играеш ли турнири?
      Някой играе ли вече турнири в Старса?
      Никаква подкрепа ебаси :f_biggrin: :f_drink:
      Добре, че съм преател на Старса: :f_biggrin:

https://www.boomplayer.com/bg/28689355_C432416568
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Играя онези от училището и ВИП фрийролите, вчера кешнах цял долар от вечерния фрийрол. Не виждам какво удоволствие могат да ти доставят такива донкаменти. Нямаш друг избор, освен да чакаш премиум ръце, щото всякаква друга стандартна стратегия издиша. За да игреш нормално и да печелиш трябва да качиш доста нивото, $10 поне и нагоре, но ти трябва не знам каква банка при тая ужасна вариация. Щом на 6-макс се губят по 100 БИ без никакъв проблем, значи тук поне 1000 БИ банка ще ти трябва и даже сигурно повече и освен това ще имаш много дълги периоди в които само ще губиш, докато чакаш да ти изсипе някоя голяма печалба, което може и никога да не стане, трябват ти бетонни нерви, щото пък и като почнеш няма ставане, задължен си да играеш, абе не е за мен това, на кеш си е много по-спокойно.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Той , ако играе с рол, ще трябва да зарежда само на определен лимит. И в една зала няма как да стане, било то и Старса. Сит енд Гоу са дърво. И плюс това са демотивиращи, защото не можеш да спечелиш голяма сума. Ще цъка там две турнирчета, докато му се приспи. И ще започне да шови...
      Ако го кефят турнирите, то първо трябва да научи нещата. После да не вади евър , квото и да е. И вече натам да научи други формати или да играе и в други зали. Няма значение, че ще играе на $2. На повечето тунири имаш 100% очаквано ROI, ако знаеш какво да правиш. В началото, преди парите и на финална.
      Но тук говорим за ЕЛБИ. Научна фантастика е темата днес...

Мозъка ги обясняваше подробно нещата. Един го пита "Може ли с $1000 рол да направя 100к за година" :D . Май нещо подобно беше. И той си занимава да му обяснява подробно. И вика накрая "Не знам за теб, аз ще ги направя най-вероятно 50к, ако започна от 1к, не те знам колко ги разбираш, има и късмет също" :D .
      И се занимава подробно да му обяснява как да качва, как да играе, по колко да играе. Явно не е комуникирал с подобни хора много :D . Не е активен в Pokerstrategy.com. Щеше да знае :D .

Почваш кеша първо, така или иначе тва ще ти трябва после. После, като искаш, малко Сит енд Гоу. Да дoбиеш представа за ICM. За игра с къс стак...Тва ти трябва в по-късните фази на турнира, предимно за финална маса. Не вадиш пари...И ако не искаш да учиш други формати, започваш да добавяш залички. Като не те кефи да депозираш, пак същото. Лека-полека кеш или Сит енд Гоу. И после комбинираш двете зали. И после друга зала и т.н. И като удариш някоя голяма печалба, влизаш тук и почваш да обясняваш на хората колко са зле. Вече ще имаш право...

И без рол може да се почне. От фрироли. Има сайтове, където показват къде кво има. Има и мазни :D фрироли. Правиш си няколко регистрации. Като удариш няква мизерна сумичка, пускаш се на кеша. Като се увеличи, вкарваш минималния депозит, за да вземаш рейкбек. И почваш да циклиш кеш или Сит енд Гоу. Като се увеличи, вече тва ти е ролчето за турнири. Там си играеш турнири, в другите зали мъчиш по същия начин. И след 100 години може и да стане. Ако си супер мотивиран, може да стане и за няколко месеца.

И аз съм го виждал как става, не говоря ала-бала. Имам един приятел, в една зала лично, като бях в тях, му взех единия фрирол за 39$. Тва си е мини рол. От там се увеличи, направи си минималния депозит, трупа си и там ще играе турнири. В старса от нищо рола му вече е $700. А човекът работи нон-стоп и то доста, и натоварващо. Играе от време на време, не иска да депозира. Не иска да е "комарджия". Не, че няма пари. Има си, печели добре, но въпрос на принципи.
      Няма нищо лошо в тая схема. "Квото стане". Може да си изтеглиш $100 примерно, ей така, за да се мотивираш. Да си купиш нещо.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Ми аз като играя тия стотинковите турнири от лигата имаш 2 варианта: Чакаш топ 5% и се шиеш, или влизаш в лотарията. Какво като имаш 100% РОИ? Кога ще го реализираш? И какво като го реализираш 0,25 ще вземеш. Като отидеш нагоре вече 100% дръжки. А да научиш как да играеш добре във всякакъв етап на турнир при всякакво положение, чип лидер, голям, среден, малък стак, балон, пред финална, финална, хедс ъп, пуш шов фаза, игра с 20ББ, с 30ББ, Наш чартове, ИСМ, безброй са нещата, освен това здрави нерви като стоманени важета щото ще имаш моменти, в които ще те шибат яко. Все ми се струва, че е много по-лесно да научиш как да играеш добре в кеш игрите.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Е, да , прав си. Там на тия стотинки нищо не може да изкараш. Нито пък да научиш. Но примерно, ако имаш рол за $2 ($500 примерно, в три зали по толкоз), също ако отделяш време, то може да печелиш. Някви странични пари. А пък знаеш ли, може и да излезе нещо сериозно след време :D . Кво губиш? Време губиш само. Но ако ти е хоби, ако ти харесва, то значи няма нищо лошо. Стига да не депозираш. Депозит $10. Тва е...
      В кеш игрите лесно може да се научиш. Но ако си просто "любител на играта", то много бързо ще загубиш интерес. Турнирите са доста "по-забавни" за хората. За повечето хора. По-мотивиращо е. Защото може да спечелиш днес , може да спечелиш утре. Там е печалбата, "зад ъгъла", чака те. Има тръпка...

И аз говорих за $2, че може да реализираш 100% ROI, ако знаеш как да играеш. Ако е турбо, няма да е 100% очевидно. Турнирите нямат нищо общо със Сит енд Гоу. Няма ги реговете, стаковете са други, а и по принцип на самия формат се печели доста повече.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Не може бе човек. Ти си им роб на пустите турнири, като седнеш няма ставане до 2 до 3 до 5 до колкото свърши трябва да стоиш и после как ще идеш на работа? Няма как да си определиш например, ще играя 2 часа след работа. За страничен доход говорим. Вярно че са много атрактивни и има много риба, но трябва да им се отдадеш напълно и да жертваш всичко друго, работа, личен живот, всичко, тип Мозъка. Щото си в положение, в което и най-красивата жена на света да дойде и да ти се съблече гола в стаята, като играеш $5200 WCOOP няма ставане от компютъра. Тук вече трябва да прецениш дали го искаш и дали си струва.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Е, то си има начини как да влизаш и да излизаш от сесия. Турбото в началото и накрая. Вече събота и неделя повече игра. Ама който иска да прави "хубави" пари, да събира някъв мощен рол (щото ще ти трябват пари и да живееш, да се издържаш), да напуска работа и да се хваща. Само че ако фалира, ще е голям резил.

Турбото в началото, за да може да заредиш по-бързо и накрая излизаш с него. За два часа не става нищо...
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Каквито и сесии да правиш си трябват много часове, все някъде ще влезеш на дълбоко (пък ти нали това искаш, не сядаш да бъстнеш за 2 часа), много пъти няма да имаш избор, играеш каквото има. И после 5 дни си бачкал и събота и неделя ще се забиеш пред компютъра? Ами почивка? Колко врее ще изкараш така? Ами жената? А децата? А домашната , работа? И къде останаха приятелите? Не става, пробвал съм го, освен ако не си мазохист. Веднъж седнаха така, записах един сателит за $10, класирах се за голям турнир, стигнах финална и взех към 3к, играх до 6 сутринта, а от 7,30 бях на работа. Даже не можах да им се зарадвам на парите, толкова криво ми беше, хем бях млад тогава :)
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Всичко си има цена. На тем не ти харесва еди си кво. Но на други пък не им харесва да играят кеш, като хоби. Безплатен обяд няма, като искаш тва и онова, си плащаш.
      Като ти харесват турнирите, покерът ти е хоби, то може да играеш за кеф и да печелиш, но си плащаш съответната цена. Няма как да е другояче...
      И имай предвид, че много от МТТ протата са платили тая "цена". И на повечето им е провървяло много в началото. Сега им се мазнят, чак гнусно такова ти става, но навремето са били обект на подигравки.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Голяма мъка са турнирите в Старса....
      ''Тежко, тежко.....''

Като ударя голямата пара, съм обещал маса.И подаръци ще има - ракия с мед и люта чушка, бира:''Хайминхалдер", цаца, и кашкавал и сирене/ от скъпите /, а и мечове правя много хубави.Много труд влагам в тях - не часове ами седмици....Даже подарих вече няколко.Ма никой не каза, че му харесват.Само ракията харесаха :D
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Те тези МТТ прота не са я платили тая цена, щото когато са почвали са били тийнейджъри, даже доста от тях са играли с фалшиви акаунти, щото са нямали 18 години, а то е съвсем друго нещо. При мама и тате, ученик или току що завършил, нямаш семейство, деца, работа, ангажименти, имаш много свободно време, акълът ти сече като бръснач на тия години, имаш уникална издръжливост, игрите бяха лесни, не ти трябва инвестиция, почваш с фрийроли и безплатен капитал и нататък е ясно. То обаче няма нищо общо с нашия случай
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      Като ударя голямата пара, съм обещал маса.И подаръци ще има - ракия с мед и люта чушка, бира:''Хайминхалдер", цаца, и кашкавал и сирене/ от скъпите /, а и мечове правя много хубави.
      Бах, как развалят меда и лютите чушки да ги слагат в ракия :baby: , аз ги обичам много и двете, ама чисти. Иначе няма смисъл да се ръсиш за Хаймихмаймиундерзенцен, на мен ще ми е все тая, и най-евтината бира да вземеш и най-скъпата да вземеш аз едва ли ще направя някаква разлика :)
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Те тия МТТ прота да не са по на 25 години всичките!? Може да са били студенти, ама чак пък тинейджъри. Тинейджърите ги интересува само да се напушат, да обикалят или да играят дота.

Специално за Мозъка съм виждал как му се присмиват по форуми и по чатове. Че правил 1500 турнира на месец. Сега едва ли някой му се присмива...Може само да завижда.
      И не съм му фен на тоя, не съм фен на никой. Просто си казва съвсем честно, какъв уин рейт може да очакваш еди си къде, над кои играчи имаш предимство и над кои нямаш, че и даже ще те надиграят. През кво е минал, кви суингове, какъв късмет е имал, за да спечели толкова пари. В това време, където всеки лъже и говори глупости, няма как да не го споменавам него.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз

От БГ играчите Мозъка ми е любимец.Наистина говори реално - не се хвали, не се прави на велик, приема нещата спокойно....
      Иначе съм фен на Дуан!Знаете.....:f_biggrin: