Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

PLO ръка за анализ

• ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Здравейте, съфурумници! Имам въпрос, относно следната ръка:

https://www.boomplayer.com/bg/28738622_BE6D42AFBF

Ръката е от PLO 50 Zoom. Лимпнах с ААККds от UTG1 с идеята да прикрия силата на ръката и да платя или да 3бетна ако някой рейзне след мен, при което след мен лимпнаха играчите от кътофа и големия блайнд (които в последствие успях да събера и двамата) и на флопа ръката ми остана добре прикрита...
      Та, въпроса ми е според вас правилно ли изиграх ръката, и правилно ли е да се стаквам на флопа с гол флъш дроу и два овър пеъра срещу готовия нът стрейт на който поставих опонента (поставих го на някакъв ръндаун с ридроу до по-нисък флъш след като 4бетна флопа, и за щастие успях да го фрийролна :f_biggrin: ), след като очаквания дял който имам е само 30%, а лошия с флопнатата кента има 60% и съответно той е с най-голямото екуити ?

Ще се радвам да споделите мнението си, както и как вие бихте изиграли ръката от ранна позиция. Интересното в случая е че успях да стакна двама опоненти на които дадох възможността да се закачат за флопа и все още мисля, че ако бях рейзнал от UTG1, нямаше да мога да изиграя ръката по този начин, защото опонентите сигурно щяха да фолднат още префлоп. Поздрави!
  • 32 отговора
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Не бих лимпнал с най-силната ръка в ПЛО. Не ти трябва да 3бетваш (лимп-рейзваш), че да правиш пари. Да лимпнеш с по-скапани ААхх, тва е прекалено силно.
      На флопа, ако бях рейзнал префлоп, щях да съм по-склонен да се бутам на флопа. Ще ни трябва по-малко екуити тогава. Може и човекът тогава да семи-блъфира, да се мъчи да ни отказва и да прибере пота. В лимпнат спот почти винаги ще има стрейт и да, пак трябва да се стакнем, но вече е по-тъпо. И той си е прав, има стрейт, има 3 аута от флъш дроуа ти, има и един аут до стрейт флъш.
      И ти не си го "фриролнал" , а си го съкнал. И той нямаше да е толкова зле той срещу фрирол. И си е прав...

Префлоп пота. Ти ще удряш мощно половината от флоповете, за кво ти е да лимп-3бетваш? А в другите случаи ще ти се иска да си срещу един или максимум срещу двама. Иначе в лимпнати спотове ей тва ще става често или ААКК вече ще е "сет дроу".
      В случая щяха да фолднат, ама по-добре блинд и половина в джоба. И ти си от УТГ, колко да фолдват!? ПЛО играеш...
      Лично мнение, забравих да кажа :D . Не ми се редактира вече. За мен тва е пот-пот-пот, друга опция не ми харесва.
      И там, където се буташ, ПЛО50 Зум, има доста дискусии дали въобще може да се бие. Ако искаш може да видиш с Гугъла...Не съм играл там, няма и да играя. Кво ще ям после...
      По-хубо ПЛ10 или ПЛ100. То хубо фащаш капа на ПЛ50, ама регове има, рейкбек няма. Загубена кауза...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Аз сега видях цялата ръка. Там е трябвало да колнеш, според мен, не да рейзваш. При този SPR...Флъш дроу + 4 аута за топ сет. Малък пот, съмнително фолд екуити, човек зад теб, по-добре кол. Оня пък на кво се стакнa, бахти лудия :D . Ако си знаел, че тоз е зад теб, значи рейз е по-добре.

Лимпнах с ААККds от UTG1 с идеята да прикрия силата на ръката и да платя или да 3бетна ако някой рейзне след мен
      Стига леки работи...Лимп-кол? Много алчно и съответно губещо. "Губещо" в смисъл лимп-3бет ще е много по-добре. Ти хубаво лимпваш, защото блокираш 3бет рейнджа им мощно, но и те също по-рядко ще изолират, блокираш Ах, Кх, също Ахs, Kxs. Ще рейз-фолдват или ще рейз-колват с 40% екуити често. И постфлоп той може да фолдне, ти не можеш. Пот рейз префлоп, тва е най-добрата опция. Или там , колкото си отваряш от УТГ.
      Тук предимно ще играеш срещу трима, ще те "съкват" и после ще пускаш ръка за коментари :D .
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Забелязал съм, че като рейзна от ранните позиции, (говоря за PLO 50 и нагоре) почти винаги получавам най-голямото фолд екуити префлоп, понеже това е зуум игра и голяма част от играчите са много тайт. Не знам дали си играл на ниските PLO Zoom лимити в Старс, но аз тук печеля слоуплейвайки, като идеята ми е да колвам рейзовете на агресивни играчи и да ги оставям сами да се "нашият" с блъфове или втори-трети нътс :f_cool:
      Рейзнеш ли от UTG, играчите те поставят на много силна начална ръка, и това почти винаги значи да се изправиш на флопа срещу много силен рейндж от ръце - KKXXds, много силни ръндауни от рода на 79ТJ и нагоре и и така нататък, понеже това е зуум игра и почти всички играчи посрещат рейзове от UTG само с премиум ръце (виж, на PLO 10 е друго, там съм виждал какви ли не идиоти)... а и на мен целта ми е да стаквам слабите играчи а не реговете, срещу които съм в повечето случаи 50/50...

Пресен пример от снощи. Шотвам PLO 100 Zoom, имах около 180бб , когато ми се раздадоха дабълсютнати дами, с които минрейзнах на бутона и платих 3бет от блинда, който успешно разчетох че е с ААХХ. и много успешно слоуплейнах, удряйки топ сет + флъш дроу, при което естествено последва чек на флопа от моя страна, с който му дадох възможност да вземе безплатна карта на търна и да направи два чифта, както и да удари по слаб фул на ривъра с кикърите 69 които имаше, защото търна и ривъра бяха 6ци... Ако бях рейзнал 1/2, или 2/3 пот с топ сет на флопа, със сигурност щях да го изгоня от ръката на такъв борд с флъш дроу, понеже той беше миснал флопа тотално... а на мен целта ми е да ги стаквам, а не да ги гоня от ръката още на флопа или на търна със пот бетове на всяка улица като идиот. 😀 Правя го само като се ядосам или се тилтна, иначе обичам да играя мръсно и полека, да използвам алчността и агресията на останалите играчи и да им прибирам парите, плащайки техните рейзове. 🙂
      Такъв ми е и стилът на игра - играя малко по лууз и обичам да блъфирам на 2, 3 улици, когато усетя слабост, да флоутвам на търна и ривъра, и в същото време съм склонен да слоуплейна нътс до края на раздаването, печелейки от блъфовете на опонентите си. :)

Eто и ръката, за която говоря и за съжаление не успях да кача с boom:
      PokerStars Zoom Hand #190992723151: Omaha Pot Limit ($0.50/$1.00) - 2018/09/13 5:03:19 CET [2018/09/12 23:03:19 ET]
      Table 'Gotha' 6-max Seat #1 is the button
      Seat 1: ironbutt85 ($188.08 in chips)
      Seat 2: NvrScrd2Raze ($85.10 in chips)
      Seat 3: ZtKurag ($921.30 in chips)
      Seat 4: jmslee21 ($113.35 in chips)
      Seat 5: sutton72 ($131.50 in chips)
      Seat 6: mariano1628 ($94.57 in chips)
      NvrScrd2Raze: posts small blind $0.50
      ZtKurag: posts big blind $1
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to ironbutt85 [7c Qs Qc 5s]
      jmslee21: folds
      sutton72: folds
      mariano1628: folds
      ironbutt85: raises $2.50 to $3.50
      NvrScrd2Raze: raises $6.50 to $10
      ZtKurag: folds
      ironbutt85: calls $6.50
      *** FLOP *** [Qh 4c 6c]
      NvrScrd2Raze: checks
      ironbutt85: checks
      *** TURN *** [Qh 4c 6c] [9c]
      NvrScrd2Raze: checks
      ironbutt85: bets $9.98
      NvrScrd2Raze: calls $9.98
      *** RIVER *** [Qh 4c 6c 9c] [6d]
      NvrScrd2Raze: bets $36
      ironbutt85: raises $36 to $72
      NvrScrd2Raze: calls $29.12 and is all-in
      Uncalled bet ($6.88) returned to ironbutt85
      *** SHOW DOWN ***
      ironbutt85: shows [7c Qs Qc 5s] (a full house, Queens full of Sixes)
      NvrScrd2Raze: shows [As 9d Ah 6s] (a full house, Sixes full of Nines)
      ironbutt85 collected $168.70 from pot
      *** SUMMARY ***
      Total pot $171.20 | Rake $2.50
      Board [Qh 4c 6c 9c 6d]
      Seat 1: ironbutt85 (button) showed [7c Qs Qc 5s] and won ($168.70) with a full house, Queens full of Sixes
      Seat 2: NvrScrd2Raze (small blind) showed [As 9d Ah 6s] and lost with a full house, Sixes full of Nines
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      С нът флъш дроу да потнеш на флопа не е точно семи-блъф. С монстър дроуве да се стакваш в Омаха, те му викат "семи-блъф", но не е същото , като в Холд ем.
      Играл съм малко Омаха на 50 и 100, но в зала, където хората просто не са в час. Хвърчат стакове всяка ръка. Не е, като в Старса Зум. Не знам, твоята стратегия е малко фиши, според мен. Но ти си знаеш, след като ти печели пари. За фул ринг знам, че е даже добре да се лимпва от предни позиции. За 6 макс само съм го срещал тва. Не бих играл така. Не и с тая ръка. И все пак, на флопа е по-добре да колнеш. Потът е много малък...
      И дето викаш, "печеля от блъфовете на опенентите си", те много рядко са на чист блъф. "Нътс" много рядко ще удряш. "Неуязвим" нътс. В Омаха...
      Да залагаш мощно и да си агресивен, не мисля, че е грешка в тези формати (също и О8). Стига да го правиш и за валю , и с дроу, понякога и на блъф. Може и да си използваш 2/3, и 50%. Но да чек-бекваш или да залагаш малко...Де да знам, май не е стандартно в тия комарджийски формати. Сега очевидно може да си имаш и два сайза, горе-долу балансирани (или пък един сайз + чек-рейз). Аз там ще потна и с други ръце, не само с тая. Очевидно няма да блъфирам никога, но кво от тва!? Омаха е тва, не Холд Ем. Все едно ти да имаш рейз блъф там. Нямаш...Дай да си говорим на харабия.
      Да не се стакваш с дроу е малко проблемно, защото той може да забие 3 барела с по-слаб дроу, който е миснал. И да те изгони. А ти и по-рядко ще удряш, защото ти блоква аутовете. Или пък ще е склонен да се стакне с по-слаб дроу, бум-бум и накрая да се откаже, като не удари. Някви грозни спотове се получават. Стандартно е да откачаш, като имаш повече аутове. Или си с комбо дроу. Там ТП + еди си къв дроу.
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Да де, ама защо да ги гоня от пота с пот бетове на всяка улица и да генерирам огромно фолд екуити още на флопа (говорим ако съм бил префлоп рейзър и съм флопнал топ сет например), след като те са достатъчно агресивни, за да опитат да откраднат пота със семи блъф, или дори да играят за стакове със среден сет и така нататък. Е, понякога удрят карета и ме съкват но няма как, това е играта. :) Вземи за пример ръката от PLO100, която качих в края на предния си пост. Ако бях рейзнал пота на флопа с топ сет + флъш дроу, дали щях да упея да го стакна до ривъра, или щеше да си фолдне голите аса още на флопа, кажи честно ? :f_drink:
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Ти си заложил на търна, помислих, че си чек-бекнал. То не се разбира...Сума ти неща изписах. Еми ок, ок. Ти блокваш флъш дроуа, той и не залага. Ок е според мен...Да чек-бекнем на флопа. Щото много ще фолдва.
      Човек, аз, ако заложа много с еди си ква ръка в Омаха, много често няма да ми пука дали ще фолдват или не. Ако ме разбираш...Ако искат да гледат другата карта, все ми е тая, цената съм я сложил.

Добре, човек, викаш "кажи честно". Добре , ако не беше тоя такъв тапир и не беше се наредил така борда, кво щеше да вземеш? Е, колко често ще става тва? Една улица стойност имаш само...По принцип...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Ти , ако беше на негово място с ААхх, как щеше да играеш? Ей тва ми е интересно. Болната тема в Омаха :D .
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Според мен слоуплея е една от опциите да стакнеш добър играч в хедс ъп пот, защото го караш да си мисли, че си пропуснал, и така извличаш стойност с готовите си ръце от неговите залози. :D Aко ти тръгнеш да залагаш за стойност на флопа, печелиш малко, защото отказваш по-слабите ръце, вместо да им дадеш шанс да останат в ръката и да ударят нещо по-слабо, с което да се изплатят на ривъра... за какво да защитавам топ сет на флопа, след като мога да чек-рейзна някой който реши да бетне пота след мен, или да колна рейз на флопа с нътс, и да чек рейзна търна или ривъра, прибирайки огромен пот ? Да, знам че на флопа му давам шанс да удари някои от аутовете си и да ме съкне на търна например, но в повечето случаи многото ми аутове ме покриват на ривъра и късмета е на моя страна. По скоро бих бетнал първи в пота като блъф, но не и с готова ръка или много силен дроу... винаги чакам да заложиш след мен и да ме поставиш на слаба ръка, и тогава влизам с двата крака в батака, за да си помислиш че те блъфирам за да открадна пота и да платиш с два чифта или топ пеър ...:f_tongue: :f_drink:
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Аха...Добре, не се ли притесняваш, че се вижда там тва? На Зума...Бет на блъф, чек-трап....
      Има ААхх с някви *овна отстрани. Рестилваш и после , ако не удариш сет, си склонен да чек-фолдваш? Тва ми беше въпроса.
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Първоначално публикувано от KomarjiiBa4katori
      Ти , ако беше на негово място с ААхх, как щеше да играеш? Ей тва ми е интересно. Болната тема в Омаха :D .
      Аз щях да фолдна двата слаби чифта още на търна. Стремя се да дроувам до нътс по принцип. А в една зуум игра, с тази ръка АА69 това може да е само топ сет на флопа или търна. Всичко останало се играе фолд. :)
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Аха...Добре, не се ли притесняваш, че се вижда там тва? На Зума...Бет на блъф, чек-трап....
      Бет на блъф не могат да видят... могат да видят колко често играя чек-рейз например, или колко често сибетвам флоп, както и другите статистики. Оттам нататък всичко е интуиция и вземане на правилните решения. Аз нямам хъд, че нещо не ще да ми тръгва на зуума тоя HM2, не знам защо...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Има ААхх с някви *овна отстрани. Рестилваш и после , ако не удариш сет, си склонен да чек-фолдваш? Тва ми беше въпроса.
      Или не го рестилваш? Фолдваш ли, колваш ли? Интересно ми е, не, че се заяждам нещо.
      Могат да видят колко често бетваш, чек-рейзваш и чек-колваш. Това само по себе си не значи "нищо". Но нали имат статистики и за другите улици? Има и комбо статистики, колко печелиш на шоудауна , след като си направил дадено действие на флопа. Има всякви неща и са разрешени. Пък да няма кой да ги вижда тия неща, като направиш 200 ръце, силно ме съмнява. Да, орязаха статистиките точно с какво го правиш. Да може да види, че чек-рейзваш с еди си кво. Но не всичките, човек, не всичките. Някои хора виждат какво правиш.

Също и тия ограничения могат да се заобиколят. Лъжат Хъда, че тва не е Покерстарс, а друга зала.
      Също могат да си шерват хисторито. Няколко рега. Те тия регове на ПЛО 100 сигурно пък ще имат някви принципи. Там в тоя Зум, само да се мернеш и бягай :D . Утре недей да влизаш.
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Или не го рестилваш? Фолдваш ли, колваш ли? Интересно ми е, не, че се заяждам нещо.
      Могат да видят колко често бетваш, чек-рейзваш и чек-колваш. Това само по себе си не значи "нищо". Но нали имат статистики и за другите улици? Има и комбо статистики, колко печелиш на шоудауна , след като си направил дадено действие на флопа. Има всякви неща и са разрешени. Пък да няма кой да ги вижда тия неща, като направиш 200 ръце, силно ме съмнява. Да, орязаха статистиките точно с какво го правиш. Да може да види, че чек-рейзваш с еди си кво. Но не всичките, човек, не всичките. Някои хора виждат какво правиш.
      С такива слаби Аса колвам извън позиция и ако флопа не ми хареса си хвърлям картите. Рирейзвам само много силни Аса от блиндовете, примерно нещо от рода на ААTJds, където най-ниската карта е 10ка или по висока, и ръката е двойно едноцветна... на ниските лимити...на микролимитите, нещата са по-лесни за решаване поне според мен, освен ако не играеш супер дийп...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Обърках се...Разбрах, колваш и хвърляш на флопа, ако не те кефи.
      А за другото съм сериозен. Може да не съм много в час с кеша, но имам бележка, където се вижда с кво чекваш. Извън позиция, в позиция... В Старса си излиза. И за Омахата я има очевидно. И като покаже "сет", "нът флъш дроу", такива неща, мислиш ли , че няма кой да се усети !? Най-малкото ще започнат да те рейзват на блъф и семи-блъф по-често. На флопа. И няма да може да продължиш. И само ще си дроуват, като чекваш, няма да се забъркват...Освен, ако ударят, тогава определено ще откачат. Като знаят, че ще плащаш.
      Поне си маркирай тия на по 4 маси, срещу тях да си променяш играта. Лично мнение...Не го казвам за лошо, то тва само двамата си го четем в тоя умрял форум.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Те половината са на 4 маси :D . Пък ми излизат и някви регове на по 2 маси. Еми тия с пълния стак...И то пaк ще са поне 40%. Там са, човек, там са...Акулите :D . Отворих да гледам. Има очевидни регове, дето не играят на 4 маси. Еми, не знам, човек, ти си знаеш по-добре. Казах си мнението за лимпа и за чек-бек (трап).
      30-тина фиша, другото чакали. И фишовете си имат фаст фолд...
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Най-малкото ще започнат да те рейзват на блъф и семи-блъф по-често. На флопа. И няма да може да продължиш.
      Аз това точно това чакам - някой да тръгне да ме блъфира и да го трапна :D :D :D и като си го колна като пич, и като ми чекне търна, директно бетвам все едно че го флоутвам, и се надявам той да ме постави на флоут и да си помисли че нямам нищо, апък аз всъщност да съм с най-силната ръка... на PLO100 са ме колвали с един чифт на ривъра за стакове :) точно защото съм успял да ги накарам да си мислят че нямам нищо, и винаги съм бягал от стандартните бетове и отигравания. :) Веднъж на PLO500 един се опита да ме флоутне на ривъра за над 500 $ пот, точно защото бях флопнал нътс и го накарах да си помисли че нямам нищо и исках да се опита да ме флоутне, 3бетнах го на ривъра, и така го обрах. За мен това е ключа за палатката - да накараш противника да си мисли това, което ти искаш да си мисли... Друг е въпроса, че койн флип ситуациите понякога са неизбежни, но все пак това е играта. :)
      A, и най-обичам да наказвам реговете, дето играят на 4+ маси и няма как да се фокусират върху играта на отделна маса, а трябва да ползват стандартни отигравания (така наречените "Акули" )... е тях пък как обичам да си ги колвам с нътс до ривъра, не е истина просто... :D :D
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Пускай повече ръце, на хората ще им е интересно. Не, че ще засечеш някой по време на игра. Или пък някой от тия регове ще го прочете. Аз не мога да дам компетентно мнение очевидно, но ще хвърлям едно око, ще коментирам. И пиши кво става там, как върви. При блоговете аз не мога да пиша, с начален съм, нямам пари, за да депозирам.
      Айде, GL на панаира!
    • ironbutt85
      ironbutt85
      Бронз
      Eто още една интересна ръка от следобедната ми загрявка на PLO25... сигурен съм, че 90% от добрите играчи биха фолднали сета си на ривъра при такъв бет, както и аз.. :) Обаче в случая интуицията ми подсказа, че маймунът се опитва да репрезентира флъша и го хванах... :D

https://www.boomplayer.com/bg/28742916_029BB3F673
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Смятай колко е тъп. Не знам как ги е направил тези 1000 блинда. Може и да е го е планирал на търна, може и да се е усетил вече на ривъра. Щото то е ясно, че нямаш флъш. Но е много тъпо. Той е някъв луд тоя. С кво те колна префлоп...И УТГ, ако беше 4бетнал, тоз щеше да се вкара с вас двамата. Сигурен съм...Пък виж му стака на УТГ.
    • 1
    • 2