Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Бет или чек/рейз на ривър

• kukera
      kukera
      Сребро
      PokerStars No-Limit Hold'em, $0.02 BB (6 handed) - Converted at http://handhistoryconverter.com

Button ($2.04)
      Hero (SB) ($2)
      BB ($3.66)
      UTG ($1.95)
      MP ($2.09)
      CO ($2.49)

Preflop: Hero is SB with 4, A
      3 folds, Button raises to $0.05, Hero calls $0.04, BB calls $0.03

Flop: ($0.15) K, 10, 4 (3 players)
      Hero checks, BB checks, Button bets $0.08, Hero calls $0.08, BB calls $0.08

Turn: ($0.39) 8 (3 players)
      Hero checks, BB checks, Button bets $0.34, Hero calls $0.34, 1 fold

River: ($1.07) Q (2 players)
      Hero bets $0.52, Button calls $0.52

Total pot: $2.11 | Rake: $0.07
  • 32 отговора
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Не калваш от малкия блинд(ако разбирам правилно че ти си малкия блинд),переш по 3,аз поне така трявя,или мяташ.
      Както е модерно да се казва-гранично е,звиси с каква маймуна играеш,и чек рейз не е зле,и рейз не е зле,и ал ин не е зле,зависи от маймуната.Мен ако питаш рейз на ривера,както и си играл.Пък ако иска да не вярва.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Фолдвай го префлоп. Или 3бетвай , ако оня отваря много. Или пък фолдва много.
      На флопа е донк, той ще чек беква много бутона. Срещу двамата няма да заложи на блъф на тоя борд.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      А така изиграно на ривъра???
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Квото и да направиш на ривъра,ще е тъпо. Тъпа е самата ситуация. Ако ти бетваше, щеше да е друго. Така че е ОК това , което си направил. Както и всичко останало, което би направил. Освен чек-кол :D .
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Ахх,то има си хас тая ръка чек-кал на ривера,аве добре си я изиграл според мен,то какво да направиш друго,нещо извънземно освен,ама там-на коч :f_biggrin: :f_drink: :f_drink: :f_drink:
      Кажи едно наздраве поне,от уважение,ако ни уважаваш нас тука,кукер
    • kukera
      kukera
      Сребро
      А наздраве ....
    • Markoff88
      Markoff88
      Начален
      Както каза мудкикър префлоп бих го бетнал..така както ти си го изиграл бих заложил около 0.7-0.8 на ривъра.
    • semiramiRNMD
      semiramiRNMD
      Бронз
      ПФ кол е адски грозно, на флопа донк е една идея по-добре. На ривъра вече ще ти чекбеква много на тая карта, трябва да се донкне ривъра. Ако аз съм на бутона няма да вземеш почти никога нещо от мен, както и да играеш. Ще се стакнем само ако те бия. И това е резултат от много слабата игра ПФ.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Губиш някви части от цента, някви 0.2, ако въобще губиш. Не е болка за умиране :D очевидно, но го имай предвид, като се качиш по-нагоре. Защото това се натрупва. "Нищото", ако се натрупа, боли те оная работа. Но нагоре няма да е "нищо".

В тая ситуация можеше и да си на блинда, може и да не донкваш, просто донк е по-добре. Имаш фолд екуити. Изграждаш пота, а ще искаш да си в по-голям пот, ако удариш. Тук по-добре да не го чек-рейзваш, защото е ясно, че си на дроу (аре някво Ктс). И на търна може да ти се приреве, ако оня е малко по-смел.
      Тъпото е, че от малкия блинд рейнджът ти е по-тесен и човекът няма да се мотивира да те гони. Или да залага за "тънка" стойност. И ти нямаш блъф на ривъра, просто нямаш. Не виждам с кво ще блъфираш, че да блъф-кечва. Но и не може пък да фолдваш на търна, то е ясно. Ей за тва е тъпо извън позиция, с капнат рейндж. И там от малкия блинд не се забърквай така. От големия е ОК, квото и да стане, ти си колваш префлоп, дефендваш си. От малкия блинд кво дефендваш!? Половинката...

Ако ти беше на големия блинд, а малкия е фолднал, вече е съвсем друго, Чек-кол, чек-кол, чек-рейз. Но нещата са съвсем други...Ако пък малкият блинд беше колнал и ти после колваш, пак е различно, ти ще донкнеш, но на малкия блинд си му в позиция. И може да играеш по-добре, защото може да останеш само срещу него.
      Но ги имай предвид по-нагоре тези неща. НЛ10 поне. Там НЛ2, все едно нищо не е станало. И особено на НЛ25, там внимавай. Малкия блинд не е 0.5. Ти ще разчиташ на по-малки загуби от малкия блинд. Пък с тази игра няма да ги постигнеш. 3бет или фолд си там. Фолдът ти е "по-сладък", защото губиш по-малко. Играеш си хубавите ръце, 3бетваш ги и си щракаш с пръсти :D .
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Добре де ако донкна и ме рейзне стабилно аз съм на флип ако тръгнем да се стакваме, а нали идеята е да се влиза с подобрата ръка....
      Примерно имаме следната ситуация...Аз донквам флопа 0,08, ББ плаща 0,08 и той ме рейзва до 60....Аз примерно плащам...имам оддс....Той на търна е шов дори и с малък овербет моите оддс не достигат или е гранично...кол ли съм .... и реално аз ще съм причината пота да е надут а да съм в неизгодна ситуация...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Човек, ти си с нът флъш дроу + пеър. Би трябвало да донкваш и доста по-слаби ръце. Това там ти е направо "топ топ" рейндж. Кво по-силно ще донкнеш? КТс...Може би имаш и 44, но по-добре да не го казваш. Все едно ги нямаш.
      Ама си е твоя работа, не мога да ви излекувам от нитизма, не знам да има някви хапчета, за да ви препоръчам. Казвам ти как е редно да се играе, ако искаш да печелиш. Ти вече, ако искаш се свивай и само колвай.
      Какво да му плащам!? Той, ако ме рейзне толкова много, направо ще му шовна. И честно да ти кажа, въобще не ме вълнува какво ще става по-нататък. Вече нямам участие...Снап шов и гледам другата маса. Там с А7о от бутона, ще чек-беквам ли, ще бетвам ли. Тва вече ще ме интересува.
      И ще донкна повече, не 50%.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      И как ги сматяш "на флип", не мога да разбера. Ти ще си даже напред. Мъча се да го видя "изкривено", но ми е много трудно. Добре, да речем, че има само сетове, само два пеъра. Никога не фолдва срещу шов. Някво много нитско мислене, да виждаш само в черно нещата. Да, и другия се отказва винаги. Даже не колва донк бета. Някви десетина блинда ще си назад. В НАЙ-ЛОШИЯ СЛУЧАЙ!!!
      Но ще ти кажа и по-лош случай. Човекът да може да играе добре. И познай кво печелиш от него с чек-кол, чек-кол. Един прът, ти никога няма да изкараш пари от него, той ще вади от теб. И плюс това, ти нямаш само тая ръка, като чек-колваш. Така че човекът си те мачка в позиция и ти се надяваш там на някви неща на НЛ2, на някви глупости. Дето може да ги има, но може и да ги няма. Играеш си играта, като са много слаби, ти пак ще печелиш от тях по много начини.
      И тоя фиши стил един път "усвоиш" ли го, много трудно ще го промениш. Нали искаш да се качваш нагоре, нали работиш, нали не вадиш от рола!?
    • Bero63
      Bero63
      Злато
      Аз лично не бих донквал, ако знам че и двамата са риби. Срещу редовни е ок. Въпреки, че отварящия е в позиция и пак бих се замислил.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Чек, чек и като удариш, оувърбет. И те двамата снап кол. Или пък чек-кол, чек-кол. Донк на ривъра и оня пак снап кол. Или пък чек-кол, удряш на търна, двамата чек-бекват. И ти шовиш на ривъра. И те двамата снап кол. Единия с KQ, другия с по-нисък флъш. И на мен ми изглежда добре, като се замисля.

Аз не знам да има играч, който има претенции, че е добър, и който да няма донк срещу двама (и повече). И ти, ако не донкваш там с тая ръка, значи никога не донкваш. Да, може да чек-рейзнеш и да шовнеш на търна. Но проблемът е, че хората много повече чек-бекват. Особено на такъв борд срещу двама.

Рестил, скуиз и донк на флопа срещу двама. Хората не ги правят тези неща, защото искат да са агресивни. Искат, като си отворят репорта, да видят хубава цифра, там за големия и малкия блинд. Ей тва искат. Колко често ще печеля голям пот с донк и колко често с чек!? С донк имам и фолд екуити... Ама ваша си работа. "Те са риби, не фолдват". Еми може да не фолдват, но пък чек-бекват.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Разбра ли сега, Кукер? Или беше неясно. Или не си съгласен. "На мен не ми харесва, както виждаш има и други мнения". Ще ти *ба и форума :D !
      А разбра ли защо да не колваш от малкия блинд? Нищо, че изписах 3568679 страници във форума само за тва.
      "Не ми харесва да надувам пота извън позиция с не толкова силна ръка. Какво, ако ме 4бетне? Какво , ако не ударя и не фолдне на флопа?"
      Всеки има право на мнение. И ей заради това "право" , няма да прокопсате. Комарджии-бачкатори...Какво да го мисля, нов покер ще мисля, хората са го измислили. Стига да слушаш правилните хора.
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      3бет префлоп, както си играл - рейз флоп бет търн търн шип ривър
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Първоначално публикувано от JusTCrAzYBG
      3бет префлоп, както си играл - рейз флоп бет търн търн шип ривър

Един фиши въпрос. Тва го разбирам "Така изиграно, чек-рейз на флопа, бет на търна и шов на ривъра". Ако ни шовне някой на търна, плащаме ли? На ривъра, ако не ударим флъш, Асо или четворка, то чек-фолдваме или пак шовим? Всъщност два въпроса са това.
      Просто исках да изпреваря автора на темата. Благодаря предварително!

Питам, защото виждам някои проблеми. На търна може всъщност да ни шовнат с по-слаба ръка. За съжаление, не можем да платим, поне аз не бих платил. Че ни изгаря един тон екуити, това е очевидно. Имам предвид и срещу другите ръце. А ние очевидно сме на дроу.
      На ривъра, ако шовнем, всъщност може да шовим срещу по-слаба ръка. Да , ботъм пеър. Но ботъм пеър там понякога ще е по-добрата ръка. Ако чекнем, може да ни откажат от по-добрата ръка. И те ще ни откажат...Аз не бих колнал с ботъм пеър. Това ще има го има и с бет(донк), бет, чек-фолд. Но с чек-рейз, бет, чек, мисля, че е супер очевидно какво се случва. С бет-бет-чек може просто да искаме да блъф-кечваме (което всъщност и ще се случва с някои ръце). Едва ли ще са винаги мотивирани да ни гонят.
      Но това е лично мнение...За това и питам, за да си сверя часовника.
    • Bero63
      Bero63
      Злато
      [color=Аз не знам да има играч, който има претенции, че е добър, и който да няма донк срещу двама ][/color] да с готова ръка, а не като полу-блъф срещу риби.
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      3 бет префлоп и играта ти става друга . Дори при този сценарий с нътс флъш дроу си прекалено пасивничък
    • 1
    • 2