Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

J J

• 14 отговора
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      На първата без Вале пика ще го снап колна и да потне. Не виждам какво имаш да му мислиш.
      На втората, ако ще фолдваш, фолдвай на търна. Иначе кол на ривъра. Иначе какво правиш, дроуваш!?
    • kukera
      kukera
      Сребро
      На първата без Вале пика ще го снап колна и да потне. Не виждам какво имаш да му мислиш.
      Заради 7 на ривъра. Презентира 7 или овърпеър и след 7 на ривъра?!?!?!?

На втората, ако ще фолдваш, фолдвай на търна. Иначе кол на ривъра. Иначе какво правиш, дроуваш!?
      Смятам че имам шансовете да платя 25% - а и може да чекне на ривъра или да бетне малко в зависимост от картата която излезе...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Нямаш Вале пика на първата. При тесния рейндж на UTG това има значение. Не ми се гледа ръката сега, но там са плюс AJ, KJ, QJ, JT пики. Иначе нямаше да ги има, ако Валето беше в теб. И да беше в теб, срещу тоя сайз е кол. Може да залага Тх така. Това е предостатъчно. Все ще има и блъф. QQ+ са 18 комбота, не е като да е излязло Асо, ти да си с AJ и да се чудиш дали може да платиш.

На втората имаш 4 аута, но може да не са чисти. Не мисля, че има намерение да чеква този човек на ривъра. Аз бих рейзнал много на флопа и на тоя търн, като ми донкне, щях да се вкарам. Ама така с тоя рейз, може и да колнем. Но на ривъра е кол на бланк. Тъй, да се надяваш да ти чекват (или да удариш), много пари ще губиш. Той може и да залага с по-слаба ръка, това дойде ли ти на акъла?
      И тия 25%, дето ти харесват на търна, защо не ти харесват на ривъра? Че може да има дроу и да се откаже или кво? Че можел да има дроу, не е аргумент да колваш, а е да рейзваш.

Някъв тъпанар те МИН 3бетва и ти постфлоп умря от страх. Той може да има всичко тоя. И след като може да има всичко, то ръката ти е доста силна. Или пък аре някъв фиш да е с 3% 3бет. Е, няма ли по-слаби ръце там? Няма ли Дами, АК, АА? На кво го слагаш? Роял?
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Кукер, ти виждаш възможния флъш и стрейт, оня ти донква и много ясно, че ти омекнат краката. За теб знаем..Но замисли се малко...Ако е тайт, то не е чак толкова вероятен флъша. Ако е пасивен фиш, в случая. По-скоро е доста вероятен флъш дроуа. В смисъл, може да дроува за четири карти за флъш. И от другата страна, ако не е тайт, клика си там мин 3бет , с квото му кефне, то тогава може да има всичко. Всякакви тъпотии може да видиш там. Дори и чист блъф. Макар че точно на този борд и при това действие, едва ли има 100% блъф.
      Ти, на този бланк на ривъра, направо трябва да си въздъхнал с облекчение. И вече , като заложи 50%, направо да се изхилиш и да колнеш. Но май други мисли ти минават на теб по време на игра. В такива ситуации...
      Там на оня флоп би трябвало да го рейзнеш с идея да шовнеш на търна. Имам предвид голям рейз. Много е вероятно да не ти фолдва никога там, ако не му шовнеш. Използвай такива ситуации, залагай/рейзвай мощно. Като знаеш, че няма да фолдват евър. Вече срещу шов ще му се поизкриви муцуната. И може да фолдне...На флопа, имам предвид. На търна абсурд, вече има цена. "Фиши" цена...

Заради 7 на ривъра. Презентира 7 или овърпеър и след 7 на ривъра?!?!?!?
      От цялото тесте идва възможно най-добрата карта за теб на ривъра. Освен Вале, много ясно...И теб те плаши. А трябва да те радва. Малко наобратно ти е на теб "покер логиката".
      Или май грешно те разбирам. Ти се съмняваш да залага на тая седмица? Очакваш него да го плаши? Какво да го плаши? Може да имаш седмица, може и да нямаш. Може и да донкнеш на ривъра. Какво да го плаши, той си залага или за валю, или на блъф. Като понякога, заради пасивната ти игра (не е лоша), може да заложи Тх. Да търси стойност от покет пеъри, дори и от по-слаба десятка. И не е лошо от негова страна. Съответно флъш дроу може да играе така. За мен е тъпо да играе така с нът флъш дроу, но това си е мой стил, мои разбирания, хората мислят различно. Така че там си е кол и срещу слаб, и срещу мислещ играч (рег), всъщност няма значение. Но не , заради седмицата. Няма кво да го плаши. Там единствено срещу някой тотален нит ще си на загуба. Или пасивен фиш. Но нали имаш Хъд!? Като не го знаеш къв е, лесен кол.

И недей да слушаш разни джендърски кочовски истории, да оувърфолдваш срещу трети залог и не знам си кво. Нали затова не я 3бетвам тая ръка!? Да може после да го колна 3 пъти на подобен борд. Ако ще фолдвам там на тоя ривър, то ще фолдна още на търна. Или ще 3бетна префлоп (зависи вече от човека). Като не го знаеш какъв е, лесен кол...
      На начинаещите играчи им се набива "кол флоп, кол търн, фолд ривър". С един пеър. Ако си им фен на тия хора, то си фолдвай още на търна. Много блиндове са тва и немалко ситуации. Голяма загуба...
      Ако нямаш изграден план за ръката (за този борд), то тогава решението го вземаш на ТЪРНА. Там решаваш какво ще се случи на ривъра. Ако еди си кво се случи, ако еди си кво излезе. Ама не "може и да не заложи" :D . Това върви само, ако имаш аутове. Но нещо смислено, не някви кирливи 2-5 "мръсни" аута.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Там на оня флоп би трябвало да го рейзнеш с идея да шовнеш на търна. Имам предвид голям рейз.
      Точно това смятам че е най-правилната линия...но го осмислих след сесията...затова пуснах ръката......Иначе от 85 е 8/40... сега като се замисля много вероятно е да е имал някво АК с асо спатия...Това ми беше една от последните ръце вчера, а беше кофти ден..Със старса определено не сме приятели......Оранжевата линия ми е с почти 60% над зелената...
      Благодаря за съветите... На първата ръка беше с 67....
      Нали затова не я 3бетвам тая ръка!? Да може после да го колна 3 пъти на подобен борд
      Това го видях след редакцията....Горенаписаното точно показва какъв ми беше плана за ръката...И така го изиграх...И във връзка с горното почти цяла вечер такива ръце. А аз пернах три фула и не изкарах нищо, щото никой не плаща...
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      На първата ръка беше с 67....
      Щом я има тази ръка и я играе така, значи ще има доста повече комбота миснат дроу на ривъра. Така че пак е ОК.

Ръце, с които търсим "добри" бордове в точно тази ситуация (префлоп), са QQ,JJ, TT, AQ. Това ни е топ рейнджа, с който е нормално да не 3бетваме срещу неизвестен. Другите (по-ниски) покет пеъри са "за сет" и айде може да колнем един път, ако нещо ни съмнява. AJs, АТs, KQs, JTs, това са ръце, които не издържат на голяма агресия с един пеър (и не би трябвало). Асо и Вале на Jхх борд е отделен случай. То е донякъде подобно на твоята ръка на онзи борд. KQs може да се колне два пъти и да се фолдне ривъра, ако очакваме човекът да залага за защита два пъти. В смисъл, ще има и по-слаби комбота (с чек-бек). Другото е дроу, два пеъра, сет...Говоря за един пеър горе-долу как да играеш срещу УТГ от блинда. Срещу 3х обаче...Срещу по-малък сайз може да колваш повече и префлоп, и постфлоп.
      Кво ще рече "за защита". Е виж, тоя г*з залагаше за защита с 76. Щеше да чек-бекне на ривъра, но си удари трипса. И примерно, ако имаше там АТ пики, може да колнеш два пъти и да чек-фолднеш на ривъра. Но вече е различно. Валета те бият. Блокираш пиките, блокираш Тх. Същото може да го направиш и с KQ...И без ти да имаш дроу, просто да има дроу на флопа. Чек-кол, чек-кол, чек-фолд (срещу солиден сайз).

И тук нормално да се запиташ "Е, каква е разликата, като имам оувърпеър Валета и ТП с KQ?" Разликата е, че той ще има повече комбота за чек-бек. Разликата е, че няма да е толкова мотивиран да блъфира. Не знае, че фолдваме Кх, не знае, че 3бетваме АК (за Кх борда). Също ъндър пеърите ще очаква да ги фолднеш още на търна. Но щом си колнал два пъти, ще прибере перките.
      И на такива бордове има мегдан за чек-шов на блъф на ривъра. Но това е вече за по-нагоре. Просто ти показвам къде може да обърнем на блъф срещу мислещ играч и защо. Дето му викам на треньора на една тренировка "защо залагаш толкова малко с АA, ще ти чек-шовне с КQ и ще фолднеш". И той мисли, мисли и накрая "Той, че е мислещ, мислещ е, но чак толкова "дълбоко" едва ли вижда нещата". Аха...Добре...
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Дето му викам на треньора на една тренировка "защо залагаш толкова малко с АA, ще ти чек-шовне с КQ и ще фолднеш". И той мисли, мисли и накрая "Той, че е мислещ, мислещ е, но чак толкова "дълбоко" едва ли вижда нещата". Аха...Добре...
      :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup:

А последния пост ще го обмисля много добре и ако има нещо питам.
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      Безобразно отиграни валета. За мен е тъпо да не 3бетнеш от ББ рейза на УТГ-то с твойта ръка. На флопа си извън позиция и е добре да взимаш инициативата + валю от ръката. На следващите улици продължаваш с пасивната игра, нищо че държиш овър пеъра и го оставяш и да си дроува за флъш или стрейт (ако държи 2 пики или ако държи 56 или А3 примерно). С пасивната си линия, си го оставил да се закачи за ривъра. Ако бях на теб тая ръка - 3бет префлоп, на флопа чек-рейз или стандарното С-бет, зависи доколко мислиш, че е агресивен отсреща, на мен повече ми харесва първото (чек-рейз), ако плати чек-рейза на търна му ги зашивам.

Втората ръка много тъп 3бет ти правят и си кол 100% от случаите. Или те трапва със силен чифт QQ+ или е кретен. На флопа с тоя малък С-бет от страна на вилъна по-вероятно е да е чист кретен. Аз бих изключил JJ от него префлоп, защото държиш едното вале, а и надали ще направи толкова малък 3бет. Ако има QQ+ при тоя флоп толкова малък С-бет да те оставя да дроуваш, ако имаш без да взима повече валю... кретенско... Така, че аз бих изкл'чил трапване от негова страна, явно си е чист кретен и дроува с мъничко. Харесва ми рейза ти, според мен можеше една идея повече, ама да речем, че и така е добре. На търна много кофти карта, която е много вероятно да му е дала или флъш или стрейт, а и предвид залога му, който вече е сравнително по-смел от флопа, но все още така страхлив, аз по-скоро бих го поставил на Q9 или AQ, което е станало стрейт, но поради 3-те спатии там го е шубе. Аз по-скоро бих бих фолднал търна или бих го пробвал на семи-блъф ако стака ми го позволява, за да тествам какво ще направи. Ако плати все още имаме шанс за фул на ривъра, а ако не хванем - фолд. Ако хванем го събираме.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Здравей, Убахчо, добре дошъл след 18 години! Как си?

Безобразно отиграни валета. За мен е тъпо да не 3бетнеш от ББ рейза на УТГ-то с твойта ръка. На флопа си извън позиция и е добре да взимаш инициативата + валю от ръката. На следващите улици продължаваш с пасивната игра, нищо че държиш овър пеъра и го оставяш и да си дроува за флъш или стрейт (ако държи 2 пики или ако държи 56 или А3 примерно). С пасивната си линия, си го оставил да се закачи за ривъра. Ако бях на теб тая ръка - 3бет префлоп, на флопа чек-рейз или стандарното С-бет, зависи доколко мислиш, че е агресивен отсреща, на мен повече ми харесва първото (чек-рейз), ако плати чек-рейза на търна му ги зашивам.
      Да, ти кажа, бая се развихме през годините и в тоя форум сме основно НЛ2 прота. И да ти кажа не пасем трева. Не можеш ни излъга. Там с тия Валета кво ще ни плати Ол ин на ривъра (или на търна, де да знам как ги играеш)!? Човекът е от УТГ и не знаем нищо за него. Дали сме добре с Валенца, а? Хората си колват с Дами срещу 3бет (от там), че даже и с КК. Как точно ще го докараш печелившо? Ако имаш късмет, може и да фолдне някой с Дами. Ама ти май не залагаш на блъф...
      Там за другата няма да се обаждам, аз и без тва много не разбрах.

Безобразно отиграни валета.
      По-полека , че сме от по-чувствителните. Ако ме разбираш...
      Много добре си е играл човекът. Той една ръка да изиграе, като хората и ще изскочи някой да му каже, че е мега зле.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от ubah4o
      Е*ем ти Джокерстарса! Направих ПОСЛЕДЕН депозит, изигравам го и него и СПИРАМ да търпя тая ПОДИГРАВКА!!!
      :D

Еееее, къде си ве, Иванчо!?
      Имаше интересен блог навремето.....Аз го четях всеки ден.Гледам, че съм и писал някакви постове - някакви тъпни в мой стил :f_biggrin:
      Погледнах ти статсовете в Shark.Явно не си се отказал :D .....Добри са резултатите.

Първоначално публикувано от UkoChebuko
      Да, ти кажа, бая се развихме през годините и в тоя форум сме основно НЛ2 прота.
      И аз се развих - вече съм напреднал фиш aka :s_ugly: И минах изцяло на турнири.То ми е ясно, че да кешна стабилно в някой турнир е = mission imposible ( за мен ), ама пък не се отказвам.''Постоянството води до успех'' - така съм чувал.....
    • ubah4o
      ubah4o
      Бронз
      UkoChebuko, на маса 6 човека тая игра дето я цитираш е супер нит игра, нещо което за мен лично не е особено умно. Вие си знаете, аз НЛ2, НЛ5, НЛХ не играя. Аз съм си турнирен играч, кеша никога не ме е влечал. Седнали сте да играете нитове явно. Щом сте нитова флатвайте и с АА и дръжте пасивната линия до ривъра, няма лошо. Ще ви събират такива 67с ръце. Вие си знаете най-добре.

Елби, недей гледай Шарка. Там не знам защо има бая турнири, които не ми ги отчита. Играя много сателити, никога не плащам директно входа на кой да е турнир. Също така имах и един период от преди около година-две, през който ми се случи някакъв бъг със старса - не можех да си влезна в профила и регнах нов акаунт различаващ се накрая от "о" с "0". Та с тоя акаунт ми дойдоха някои хубави печалби, едно 3-то място на Хот 4.40 (пак от сателит за $0,60 и печалба около $600) и от един фрийрол от близо 100К играчи завърших някъде в стотицата, та оттам един билет за $215 (който между другото ми се отчита като загуба от $215 в тия сайтове), от който се пуснах в едно баунти, взех 2 глави за общо $165 и така. Като му дръпна чертата - първата година бях доста назад - мисля, че минах около $300, втората година кажи-речи се поизравниха печалбите и загубите, миналата година бях доста в зеленото и тая година съм пак на зелено. Общо взето за тия близо 4 години турнирен покер на микро нивата, с редуване на low особено и последните месеци, през които редовно вече си дърпам по едни 200 лв./месец от старса предполагам съм минал чисто 1500 лв. печалба. Не е нищо особено, за някои са жълти стотинки това, обаче пък аз си се кефя, че не съм като някои про-та, дето са постоянно на червено и търсят от тоя и ония да ги стейква или да изпадат в дългове.
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      От коч имаш нужда,от кооч,ей,аз например,съм коч.Ама не коч за пари,коч за ракия
      П.С. и пръчинг предлагам,но там на пазарлък
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      ..
    • JusTCrAzYBG
      JusTCrAzYBG
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от ubah4o

Посмях се, благодаря :f_drink: