Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Мнения за две ръце

• kukera
      kukera
      Сребро
      118hands 25/21 85cbet

PokerStars, Hold'em No Limit - $0.01/$0.02 - 5 players
      Replay this hand on Upswing Poker

UTG: $2.05 (103 bb)
      CO: $4.03 (202 bb)
      BU: $2.20 (110 bb)
      SB: $1.20 (60 bb)
      BB (Hero): $2.40 (120 bb)

Pre-Flop: ($0.03) Hero is BB with A♠ 7♠
      UTG raises to $0.05, 3 players fold, Hero calls $0.03

Flop: ($0.11) 9♠ 4♠ 8♥ (2 players)
      Hero checks, UTG bets $0.06, Hero raises to $0.30, UTG calls $0.24

Turn: ($0.71) 2♣ (2 players)
      Hero bets $0.46, UTG raises to $1.70 (all-in), Hero calls $1.24

River: ($4.11) 8♣ (2 players, 1 all-in)

Total pot: $4.11 (Rake: $0.14)
  • 7 отговора
    • kukera
      kukera
      Сребро
      PokerStars, Hold'em No Limit - $0.01/$0.02 - 6 players
      Replay this hand on Upswing Poker

UTG: $2.25 (113 bb)
      MP: $2.24 (112 bb)
      CO: $2.25 (113 bb)
      BU (Hero): $2.45 (123 bb)
      SB: $2.50 (125 bb)
      BB: $1.39 (70 bb)

Pre-Flop: ($0.03) Hero is BTN with J J
      3 players fold, Hero raises to $0.05, SB 3-bets to $0.18, 1 fold, Hero calls $0.13

Flop: ($0.38) 4 4 3 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.25, SB raises to $0.69, Hero raises to $2.27 (all-in), SB calls $1.58

Turn: ($4.92) J (2 players, 1 all-in)

River: ($4.92) T (2 players, 1 all-in)

Total pot: $4.92 (Rake: $0.17)

Отварях от бутона 55% и пича ме трибетна 3 пъти като този е третия. Първия път фолднах. Втория път бях с А3о и го 4б а той пушна и аз фолднах. За 110р 29/23 с 3б 11,1%(36) cb3bpot 0(1)
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      За първата ръка...

Нали ги дискутирахме тези спотове!? Кол префлоп гранично или малко губещо. Избягвай тези ситуации и играй на повече маси.
      Дори и срещу УТГ тази ръка има шоудаун стойност. Чек-кол, чек-кол (чек рейз с флъш), чек-фолд (чек-рейз с флъш). Казах ти, че с тази линия с нът флъш дроу, може да влезеш в неприятни ситуации. Обясних го много подробно за А4с ръката, ако си спомняш. Ако ли не, може да си припомниш. Ако искаш да играеш с чек-рейз нът флъш дроу, то тогава чек-рейз на флопа и шов на търна. Ако не става (както в случая трябва да рейзнеш прекалено много), то тогава чек-кол, чек-кол. Срещу двама съответно бет, бет, чек-фолд (бет, ако удариш флъша на ривъра). Срещу трима може да чек-колваш на флопа. Може и да бетнеш, както ти хареса. Срещу четирима играеш пасивно с дроу.

На втората с това инфо е 4бет. А и без инфо е 4бет.
      По принцип шова бих го "забавил" за търна. Бих колнал този рейз. Но тук няма голямо значение. Шов, кол, все тая...Горе-долу.
    • KomarjiiBa4katori
      KomarjiiBa4katori
      Начален
      Срещу този сайз е още по-зле чек-рейз. По-често ще отваря с по-слабите ръце така. И ще ти фолдва по-малко (хитва по-често). А и Асо хай става вече "по-актуално". Дори и с този кикър.
      Би трябвало да чек-рейзваш с ръце, с които ще може да фолднеш срещу шов на търна. Имам предвид дроу. Ще може и да платиш 2х рейз, ако сметнеш, че имаш пот шансове. Може и блъф очевидно. С ръка, с която не може да колнеш. Примерно AJo (AQ e по-скоро 3бет срещу този сайз). АJo с Асо пика. Бет на търна, ако удариш флъш дроу и шов на ривъра на блъф. Ако не излезе друга пика на търна, то може да се откажеш. Не е проблем, стига да не го правиш често. Ако удариш пеър, очевидно се "класираш" за шоудауна. Но не мисля, че може да колнеш шов. Това не значи, че да чекнеш и после да фолднеш (с такава ръка) ще ти губи винаги. А и невинаги ще фолдваш. Примерно имаш сет, чек-рейзваш, бетваш и на търна (на възможен флъш), и на ривъра чек-колваш шов.
      Но нът флъш дроу и дроу с пеър ги играй пасивно срещу един играч. По-лесно е да вземаш решения. Линията е печеливша. Ръце за чек-рейз ще има достатъчно.

Така, както си го изиграл, предимството е, че може да шовнеш на флопа, ако 3бетне. Не, че ще е много печелившо. Но може...Но на търна вече този кол е доста спорен. Може да колнеш, но се надяваш да има дроу. А хората рядко играят така дроу. Неприятно е...И да фолднеш, и да колнеш.
    • kukera
      kukera
      Сребро
      А7
      Тази ръка бях решил да я изиграя супер агресивно просто за проба /бях ги прежалил тези два долара исках да пробвам тази агресивна линия/. Реших го още като видях флопа. Сега малшанс че пича имаше сет и нямаше как да фолдне. Но да кажем че съм ч/р флопа /сайза ми тук мисля че е добре/. Бет /търн/ с тоя сайз, който съм направил чисто математически аз имам фолд след рирейз /решението няма да е грешно-чисто математически/. Въпроса е при условие, че твърдо съм решил тази ръка да я играя до край с тази линия, не е ли редно да направя по-голям сайз на търна с цел по-голямо фолд екуити и реално и математически да се обвържа с пота.

Иначе стандартно ръката бих я изиграл пасивно. Чек, чек или /чек-рейз ако удара търна/, донк или чек/кол ривър зависи от картата/
    • Sunrise1912
      Sunrise1912
      Бронз
      Първата всеки би ти казъл, че е ок да check/raise флопа. Ем да ама не е ок. На нл2 на тоя борд чек рейзвам само сетове и 89. Дори и монсър дроус няма да ги рейзна срещу UTG рейндж. Боли ме оная работа за баланс. Кво правим на точно такъв търн и след като пиче те пушне ? Фолдваме ли с толкова екуити, колваме ли с ФД за 100ББ ? Асото дали ни е живо ? Вече сме вложили 1/3 от стака си. Само бог знае какво да правим тука. Сам си се набутал така.

check/call флопа и решаваш на търна какво да правиш.

Втората ръка, след като имате заигравка бих го 4b/stack off. Срещу непознат колвам 3бета и сиг кол даун на такъв борд. След чек/рейзът му сигурно само ще колна за да му задържа блъфовете. Като пушнеш ще ти колнат по-високи чифтове и ще фолдне AK/AQ ръцете и блъфовете дето биеш
    • kukera
      kukera
      Сребро
      С валетата пушнах на флопа, защото ако беше паднала карта като Т,Q,K или А на търна и той бетне здраво става грозно и може би трябваше да фолдна...Затова реших пуш...Така или иначе се чудих 4б/кол шов префлоп. Флопа ме подкрепи така че продължих по план.....Пича ми плати с АКо...
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Благодаря ви за мненията.:f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: