Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Semi-Bluff Shove на Търна.

• WhiskeyJack
      WhiskeyJack
      Начален
      Има една ръка, която ме тормози от днес.
      PokerStars Zoom, Hold'em No Limit - $0.02/$0.05 - 6 players
      Hand delivered by Upswing Poker

BOB7bobo (UTG): $5.78 (116 bb)
      t0ssboy (MP): $5.00 (100 bb)
      shory1921 (CO): $5.22 (104 bb)
      DIMAvBOSS (BU): $5.60 (112 bb)
      Micky0407198 (SB): $3.62 (72 bb)
      dziuzepe (BB): $6.42 (128 bb)

Pre-Flop: ($0.07) Hero (t0ssboy) is MP with 8 9
      1 fold, t0ssboy (MP) raises to $0.15, shory1921 (CO) 3-bets to $0.50, 3 players fold, t0ssboy (MP) calls $0.35

Flop: ($1.07) 2 7 7 (2 players)
      t0ssboy (MP) checks, shory1921 (CO) bets $0.34, t0ssboy (MP) calls $0.34

Turn: ($1.75) 6 (2 players)
      t0ssboy (MP) checks, shory1921 (CO) bets $0.98, t0ssboy (MP) raises to $4.16 (all-in), shory1921 (CO) calls $3.18

River: ($10.07) 8 (2 players, 1 all-in)

Total pot: $10.07 (Rake: $0.42)

Showdown:
      t0ssboy (MP) shows 8 9 (two pair, Eights and Sevens)
      (Equity - Pre-Flop: 22%, Flop: 9%, Turn: 18%, River: 0%)

shory1921 (CO) shows A A (two pair, Aces and Sevens)
      (Equity - Pre-Flop: 78%, Flop: 91%, Turn: 82%, River: 100%)

shory1921 (CO) wins $9.65

-----------
      На пръв поглед изглежда фиши плей. Но, погледнах нещата с Фолд Екуити калколатура от Ред Чип и Екуилаб, и излиза, че трябва да фолдва 35%, за да сме БЕ. ако 3Бетва 77+ ; AQ + и колва само с чифтовете си - тогава излиза, че принтираме пари в този спот. Прав ли съм? Тук идва въпросът - Дали така ще играе целият си рейндж. Много се чудя точно за този въпрос, какво смятате вие?
  • 39 отговора
    • NaModaDaMuIzlezeCireiNaNosa
      NaModaDaMuIzlezeCireiNaNosa
      Начален
      Къде го видя тоя рейндж 77+, АQ+? Научна фантастика...Трябва да има доста комбота, освен покет пеъри, че да печелиш. И да залага, като ненормален. А, да, и да фолдва :D . Не се занимавай с глупости...
      И залога му на флопа е малък, но не виждам как може да колнем с тази ръка. Без инфо..Че например прави така с АК, AQ, после чек-беква на търна с намерението да се откаже. Защото той може да чек-бекне, но може и да колне на ривъра с Асо хай...
      Префлоп кол също е губещо. Без инфо имам предвид. Минимум JTs там...Като и това може да се фолдне.
    • WhiskeyJack
      WhiskeyJack
      Начален
      Първоначално публикувано от NaModaDaMuIzlezeCireiNaNosa
      Къде го видя тоя рейндж 77+, АQ+? Научна фантастика...Трябва да има доста комбота, освен покет пеъри, че да печелиш. И да залага, като ненормален. А, да, и да фолдва :D . Не се занимавай с глупости...
      И залога му на флопа е малък, но не виждам как може да колнем с тази ръка. Без инфо..Че например прави така с АК, AQ, после чек-беква на търна с намерението да се откаже. Защото той може да чек-бекне, но може и да колне на ривъра с Асо хай...
      Май си прав, няма смисъл да се тормозя с такива маргинални спотове на тоя етап, май само си губя пари :Д.
      Иначе, какво мислиш за ръцете в другата тема?
      Начален
      Пенсионирах се :D .

Аве , хвърлих едно око за 30-тина секунди, не видях нещо ужасно. Най-вероятно са добре.
    • WhiskeyJack
      WhiskeyJack
      Начален
      Първоначално публикувано от NaModaDaMuIzlezeCireiNaNosa
      Пенсионирах се :D .

Аве , хвърлих едно око за 30-тина секунди, не видях нещо ужасно. Най-вероятно са добре.
      Е значи... не може така да тийзваш като подхвърляш малко знания и да ме държиш под напрежение. Asshole move.
      Иначе - мисля, че активните хора, които се опитваме да се учим да играем в този форум осъзнаваме какво правиш и го цениш, няма нужда да спираш само заради един или двама индивида.
      Начален
      Добре, ве, Asshole move :D . А ти научи ли нещо от тези "малко знания", които "подхвърлих"? Може ли да ми кажеш с какво ще колнеш точно в тази ситуация? Срещу неизвестен на НЛ5 Зум. А какъв рейндж ще отвориш срещу неизвестни играчи? И недей да гледаш разни "помагала". А какво ще 4бетнеш срещу неизвестен?
      Най-елементарното те питам. Аре, отговори ми до 10 минути коректно и ще приема, че греша. За юзърите във форума.
      Аре 20 да са..12.00. Оп , 19.00 по ваше време :D .
    • WhiskeyJack
      WhiskeyJack
      Начален
      Така...
      Отварям си по позиции.

УТГ + 66+ ; AJ+ ; KQs, JTs
      MP : 66 : A9s +, AJo + ; KTs+ ; QJs+ ; J9s +, 78s, 89s, 9Ts.
      CO 2.5x : 22+ ; A2s - A5s ; A9s+, ATo +, K9s +, J9s+ , 67s, 78s, 89s, T9s.
      BU : 22 + A2+ ; KxS, Qxs, J3s+, T5s+, K5o + ; Q6o, всички сутнати конектори и някои унсутнати (Т9о, 78о и т.н)

Точно в тази ситуация колвам ТТ или JJ + - да бия някакво валю. Съответно 99/88 и евентуално ТТ ако съм с валета и всичкия му блъф рейндж.

За 4Бета - зависи според позициите. Драсни какви точно / ако искаш ми дай някакви конкретни ситуации и ще ти кажа какво мисля като се прибера, че сега имам работа и трябва да излизам.
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Значи,А-2с+ не отваряш на секс макс,ако не си поне кътоф...ама знаеш ли,че не само аз,ми и бая маймуни знаят че кътоф и особено бутон се отваря много свободно,в кеш игра,на тия години.
      Знаеш ли че маймуната знае
      Е пример,на бутона си,там си,отваряш с дама-5с,нали ти е в обхвата(не казваш сайзинг,ама приемаме по 3,примерно),ако те 3бетна по още 3,какво правиш с дама-5с,от бутона,а?И на флопа като ти забия ц-бета ,флопа който си пропуснал как си,и на търна още един...май до ривер няма стигнем.Помисли.
      Я кажи,на секс макс,каква е разликата от топа,и МП,не на мен,сам помисли,и си отговори.
      Ето нещо за размисъл-кътоф срещу гб.ако ти си кът-офа как си?
      https://www.boomplayer.com/28911132_102F5788E7
    • ModaPikaeKleknal
      ModaPikaeKleknal
      Начален
      @mudkicker, ти какво отваряш от бутона срещу неизвестни играчи на НЛ5 Зум? И с какъв сайз? Q5s e фолд, така ли? Интересно ми е, не се заяждам.
    • ModaPikaeKleknal
      ModaPikaeKleknal
      Начален
      З
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Нл 5 съм играл малко,за нл 10 мога да коментирам.
      Нл 10,от бутона отварям същото,което и от кътофа,и хайжака,често и от топа.На секс макс нл кеш игри 10 говорим.
      Всякакви чифтове,всеки ас с боя,високи/средни конектори от боя,често и всеки две картинки.Знам че е лабаво,но така играя.
      Сайза е по 3,така знам аз за покера-по 3.
      Сега,дама-5 от боя да отворя от бутона,само ако ги знам че са мишки и лесно ще метнат,ако не префлоп на флопа,но само ако съм забелязал мишки на масата,срещу сериозни,,добри играчи не си позволявам много много такива експерименти,щот знам какво ще стане-ме накара да метна аз,щото с дама-5с не смятам че съм добре постфлоп.
      А-8с няма как да метна от бутона,освен ся ако не искат алл-ин,само тогава мятам.
      Дама-5ц за мен е много по различно от А-8ц,всички знаем кое ще удря повече,ниска дама за мен е скапано,играя,дама-вале/10/дори и дама 9 с бих играл от позиция,но дама -5...(не е като да не съм де,но само редки специални случаи,с инфо за маимуните на блиндовете/или много пиян)
      П.С.На водки съм тая вечер,ама не много-наздраве
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Първоначално публикувано от ModaPikaeKleknal
      @mudkicker, ти какво отваряш от бутона срещу неизвестни играчи на НЛ5 Зум? И с какъв сайз? Q5s e фолд, така ли? Интересно ми е, не се заяждам.
      Да,най добре е фолд за мен,на нл 10,не вярвам да ни носи стинки тая ръка,дори и от бутона,най много си навлечем неприятности-случвало ми се е (без инфо,с инфо за маймуните мнението ми не важи)
      А ти какво ще кажеш за дама-10о,пак от бутона-непознати маймуни,всичко мята до нас.
      И там съм ял хуя,но дама-10о ми се струва по добре да играя,отколкото дама-8/7/6/5..с..така ми се струва поне.
      Ай,дама-8ц пак иде-дойде,но по ниски дами....колкото и да съм загубен избягвам да играя,без инфо поне
    • ModaPikaeKleknal
      ModaPikaeKleknal
      Начален
      @
    • ModaPikaeKleknal
      ModaPikaeKleknal
      Начален
      П
    • kukera
      kukera
      Сребро
      Аз бих фолднал на 3бета. Бих платил 3б но примерно съм СО а ме 3б ББ и то ако знам че е тайт играч за да мога да го стакна ако ударя добра ръка.
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Виж сега,Инсомниа,хората какво си мислят мен не ме ибе много.Забелязал съм че повечето хора и не искат дори да се опитат да мислят-уважавам тия които опитват,а те никак не са много.Виж,Елбито,примерно,преди 4-5 месеца му дадох основни насоки как се вадят стинки от футболни залози-той,човека,едва оня ден се накани да си направи таблица-евала.Но него ко го ибе,има си редовна работа,опъва 2-3 бона-комара за кеф.
      Не е хубаво да говоря за хората,затова ще говоря за себе си.За покера,знаеш,няма и две години се занимавам,доста време играех на загуба,но не се отказах.Сега играя на малка печалба,но прекалено малка,засега.Защо???-защото нямам пари и най вече щот съм пиянде,най вече,аз не се бъзикам като кажа че мисля да приключа с пиенето,поне не и да се напивам нокаут всяка вечер.Като е съберем е ясно,няма я караме на колички като джендърите я .
      Да,тук си прав,аз поне не завися само от покера,засега,завися и от футболните залози,и от бачкането,от няколко нещя завися,мога без всяко поотделно-но без всички едновременно не.Така е,отделям време за покера колкото остава,след бачкане и мачовете,тогава отделям време за покера-да играя,да чета и да мисля как да се подобря.
      Рибата,е,сега ще нбамеря една ръка,срещу тотална риба,ако имаш какво да кажеш слушам те,но то нещата са ясни-е какво,да взема се гръмна ли-просто си дадох 1-2 питиета почивка,усетих че се тилтнах .Ето я ръката,намерих я,държа да чуя мнението ти.Уточнявам-тотална риба,и сам ще забележиш

https://www.boomplayer.com/28908953_559830D372
    • ModaPikaeKleknal
      ModaPikaeKleknal
      Начален
      Ръката е бет, бет, чек-кол.

Нямам желание повече да обсъждам ръце. А аз правя, каквото си поискам. Като не губя нищо...
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      Първоначално публикувано от ModaPikaeKleknal
      Ръката е бет, бет, чек-кол.

Нямам желание повече да обсъждам ръце. А аз правя, каквото си поискам. Като не губя нищо...
      бет-бет-там сме,но защо да не забия трети барел,а чек-кал на ривъра,на тоя борд?пак уточнявам,маймуната е риба на рибите.Какво прави рибата за мен-вадри с блъфкечер,или по скоро с някакъв поп k-q/K-J/K-10...K-2s..къв е проблема,за джендъра да играе К-2с
    • ModaPikaeKleknal
      ModaPikaeKleknal
      Начален
      "Тотална риба". Залага ли, не залага ли, аз от къде да знам, виждам само една ръка и "тотална риба". Значи очакваш да има всичките сютед комбота, да не те рейзне с К2с, К4с, а само да плаща? И на ривъра очакваш да чек-бекне КТ, КJ? Да не обръща на блъф, примерно 76 спатии? Много ви е лесно, на ти ръката, тоз е тотална риба, защо да не му забия 3 барела, къде сгреших? Залагай 3 пъти, като искаш, но на ривъра си фолд. Бет-фолд. Като е пасивна риба. Ако е агресивен, той и сам ще си заложи Кх, ще заложи миснат флъш дроу, ще обръща на блъф (с бет) всичко различно от Кх. А то няма да е малко, ако има чак толкова много Кх.
      Защо го колна на ривъра? Значи хем не блъфира, че да не чекваш на ривъра, хем блъфира с рейз срещу 3 барел. Ти не може да му вземеш душата на тоя човек, ве, mudkicker. Кво, като си с АА? Като бил пасивен и щял да чек-беква, то тогава бет-фолдваш на ривъра, защо плащаш? Търсиш печеливша линия. Чек-кол, бет-фолд на ривъра, избирай си. Не съм аз на масата, че да ти казвам. Искаш да ти се каже "да, така е, кво да праиш, наредба". Добре, че е тоя шибан replayer, че да са възможни такива "дискусии".
    • BigSmileBG
      BigSmileBG
      Бронз
      Като е риба защо мислиш, че няма 4и 6 например. Още повече, шови на ривъра, аз го бях сложил на фул или трипс преди да обърне поповете. Не мислех, че има два попа :(
      Не забравяй, АА е само един чифт. :)
      И аз бих я изиграл, бет, бет, чек/кол (ама аз съм си нит де, въпреки че работя над това). Борда ти е с флъшдроу, излиза му спатията, шови и се чудиш кво да правиш...

И на рибите могат да идват карти, мамка му най много съм губил (като изключим, когато старса ме ебава и не ми е приател), е когато подценявам ръката на някоя риба ... или си надценя моята ръка...
    • 1
    • 2