Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

Short deck poker (Сикс Пляс)

• ELBI77
      ELBI77
      Бронз

По съветите на моите преатели - Филип и Томас и поради големия интерес на колегите от форума отварям нова тема посветена на short deck покера.:f_biggrin:
      Причините са :
      1.Старса планира скоро да пусне short deck.
      2.
      Първоначално публикувано от UkoChebuko
      Всичко е различно в този формат. Ако започнеш да го играеш със стратегията от Холд ем, не те чакат приятни изживявания.
      3.Добре ще е темата да е отделна, за да се разграничават нещата от класическия вариант на покера.

Това е силата на ръцете в 6+ :

Tози вариант на Холдем същесвува от 2014 г. и е популярен основно в казината в Макао и Хонг Конг.По - интересното обаче е, че набира все по-голяма популярност.Та идеята (коварният план) ми е тая тема да допринесе да добием по-добри познания за 6+ и да споделим опит и стратегии.И когато Старса пусне новата промоция да сме вече едни същински - :s_biggrin: А не да се излагаме като ония двамата фишове по-горе(на снимката) :f_biggrin:
  • 53 отговора
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Темата за "Сикс пляс"...
      Аз вчера пак нещо взех да нареждам. Ама ме хвана яд, защото казват "Флъшът бие фул хауса, защото е много по-трудно да се направи (да се завърши)". По-трудно е, да, защото 2 карти от 13 (боята) са по-малко, като процент, от 2 карти от 9 (6+ Холд Ем). Но не е много по-трудно. Флъшът бие фул хауса, защото вече е по-лесно да се удари сет, два пеъра, трипс. От там е по-лесно да се направи фул хаус. "По-труден" флъш, "по-лесен" фул. Ей това е причината флъшът да бие фула. А не , че е "много трудно" да се направи флъш. Както плямпат тия маняци по-горе, от там и коментаторите, от там и форумните юзъри. Може би са имали предвид "по-трудно е да спечелиш с флъш". "Ако флъшът не бие фулл хауса". И са ги разбрали погрешно.
      Съответно стрейтът се завършва по-лесно и за това трипсът (и сетът) го бие. Това "трипс" и "сет" май всеки си има мнение какво точно означава. Или пък , че е едно и също. Просто казано "тройка".
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Съответно стрейтът се завършва по-лесно и за това трипсът (и сетът) го бие. Това "трипс" и "сет" май всеки си има мнение какво точно означава. Или пък , че е едно и също. Просто казано "тройка".
      Аз знам, че сет се казва, когато ти държиш чифт и дойде същата карта на борда.А трипс е когато двете еднакви карти са на борда, а ти държиш една карта, която е еднаква с тия двете на борда....
      При трипса има вероятност, някой от лошите да държи същата карта и двамата да имате три еднакви.При сета няма такава вероятност.
    • Colorific
      Colorific
      Начален
      кога ще пускат старса ,е ми да яко сет майнинг и аса от боя, и конектори, гапъри и ги ринеш .
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от Colorific
      кога ще пускат старса
      Не казват.....Ей тука има някаква информация : https://www.pokerstrategy.com/news/world-of-poker/Is-Short-Deck-Poker-coming-to-PokerStars-_104249/
      Най-голямата им новост (от днес) е ''лов на вампири'':D
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Аз знам, че сет се казва, когато ти държиш чифт и дойде същата карта на борда.А трипс е когато двете еднакви карти са на борда, а ти държиш една карта, която е еднаква с тия двете на борда....
      При трипса има вероятност, някой от лошите да държи същата карта и двамата да имате три еднакви.При сета няма такава вероятност.
      То си е така, или поне и аз го разбирам така. Но недей да разубеждаваш други хора, защото само тъпи спорове. "Ок, тройка имаш , разбрах" и тва е.

Коментаторите:
      He have а flush draw (on the flop)...But maybe he's gonna fold. Because it's so hard to make a flush in this game
      :D :D :D
      Сори, ако има грешка, не съм англичанин.
      То щото досега беше много лесно да се правят флъшове и с тоя нов формат вече е "много трудно". Тикви кухи...
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Най-тъпото в тоя формат е, че като имаш стрейт и оня шовне на флопа, ако има примерно топ сет, направо си заклан. Дед...И ти това не може да го видиш. В Холд ем няма как да стане. Трябва да е сет върху сет. Оувър пеър върху оувър пеър.

В смисъл, три възможни сета има там, ти рейзваш с нът стрейт на флопа и оня шови. Може да има и трите сета. Или аре по друг начин да го кажа. Ти никога няма да имаш нътс със стрейт. До ривъра може да станат пет възможни сета. И ти кво имаш с тоя стрейт? С два пеъра пак падаш, но поне блокираш сетовете. 30% процента някъде по-малко вероятно да има сет. Но пък падаш от стрейт :D .
      Май за флъш и за сет се играе основно в тази игра. И се разчита на това, оня да преиграе или да не може да фолдне два пеъра, трипс, стрейт, по-нисък флъш, по-нисък сет. И често ще се засичат ръце в тоя формат.
      Като при Омахата ще е. Играеш за нъти ръце, блъфираш основно на семи-блъф. С тая разлика, че при Омахата доста по-често идват добри ръце. Очертава се нитска игра. Така мисля...
      Флъш върху флъш по-рядко май ще се случва. Със сетовете ще е по-често ( и с фул хаус).

Калкулатор
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Сютед Асата вече стават доста привлекателни. И покет пеърите. Съответно такива АJo, KQo вече са доста по-слаби ръце.
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Май за флъш и за сет се играе основно в тази игра. И се разчита на това, оня да преиграе или да не може да фолдне два пеъра, трипс, стрейт, по-нисък флъш, по-нисък сет. И често ще се засичат ръце в тоя формат.
      Те отначало играчите и като не са свикнали сигурно ще се набиват често със стрейт и фул-хаус.Ей го и Дуан се наби с два топ чифта на опасен борд и загуби близо милионен пот, макар че удари фул.Китаеца пък удари флъш.....
      Но поне възможните флъшове се виждат лесно и може лесно да се фолдва срещу тях.....:f_biggrin:
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Сета е голяма сила.....А пък тия китайци са някакви комарджии, бетер агро-фишове....
      Ама иначе пък страшно се забавляват.Голям смях пада....Те някви жалки там $250K не ги смятат за пари:

• ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Какво мислите за тази статия за 6+ холдем в Стратеджи?

https://bg.pokerstrategy.com/poker/six-plus-holdem-strategy/

И специално по тоя въпрос: Точка 2 - '' Играй силните си дроуове агресивно''....Там на клипчето с китайците играха много агресивно с дроу и се набиха яко.....:f_biggrin:
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Къде я намери тая статия, ве Елби? Има полезни неща. Аз и сам стигнах до тези изводи, колкото и нескромно да звучи.
      За втора точка...Не е точно така. Има значение с какви стакове сте. Има значение какъв точно дроу имаш. Дали е нът флъш дроу, дали е с пеър. Вече , ако SPR-а e по-малък, ще има значение въобще колко ти е висок флъш дроуа (Кинг хай, Куин хай). Няма как да е другояче, защото имаш по-малка вероятност да го удариш. Да шовиш на търна с флъш дроу...Еми, успех!

Колвай 3-бет с всеки покет чифт
      Ей това е тъпо, според мен. Има значение колко те трибетват (като сайз). Има значение срещу какъв играч играеш (също, както при "52 карти"). Ти хубаво ще удряш сет по-често, но и по-често ще те съкват.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Или те май имат предвид шов на флопа. Тия статии ги пишат май хора, които не играят покер. На практика май не е толкова лесно. Кво ще рече да играеш агресивно? Да барелваш? Да чек-шовиш? Да оувър бетваш? То ти трябва да шовнеш на търна с тоя дроу, как иначе ще го изиграеш "агресивно"? А там ще е най-дървено. Ако не си с нът флъш дроу, дроу с пеър. Примерно бет на флопа, чек-шов на търна. Примерно чек-рейз на флопа, шов на търна. Как ги мислят тия неща разбирачите, не знам.
      В позиция пък е тъпо да рейзнеш и да шовнеш на търна. За кво ти е тази позиция? Същото може да го направиш и извън позиция.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Ако играем същите рейнджове (като процент), се получават брутално "тесни" рейнджове. Което ще рече, че пак може да играем 1/4 от ръцете и да играем само хубавите ръце. А хората, дори да са "тайт", без да се усетят, ще играят половината ръце.

Няма фолд екуити в този формат. Префлоп, постфлоп. Някакво мизерно. Постфлоп ще се правят парите. Удряш нъти ръка и помпиш пота.
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      Елби, колко трябва да играем на НЛ2, за да съберем рол за Макао? Те играят на практика с 12к блинд. Значи 100 блинда , 1 200 000 долара, нали така? Играят и прота, значи по-дълбок рол. Щото и са високи лимити. 100 входа добре ли е ? Нормален рол...Тва са някви 120 милиона долара. Аве, бая ще трябва да поиграем...60 милиона стака трябва да съберем на НЛ2. По 10 стака на ден, полека, полека...
      Може на 60 милиона да шотнем, да пробваме. Няма да играем цял живот, я! Шотове на 60 милиона, с тия консервативни стратегии много бавно става.
    • mudkicker
      mudkicker
      Начален
      То добре шорт дек секс,но има ли къде да се играе...
    • UkoChebuko
      UkoChebuko
      Начален
      В Макао. Има и трафик добър. И китайския лесен. Аз даже почнах уроци.
      Чан чун гин бан зин . Това ще рече (ако не си разбрал) "Само да събера рол".
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      我現在收錢了。我賣了一些不必要的東西。
      我在地鐵附近找到了一家便宜的汽車旅館:

( Аз сега събирам пари.Продадох някои непотребни неща.
      Намерил съм и евтин мотел - близо до метрото):

• zag777
      zag777
      Начален
      非常好的中國人你有易北河
    • ELBI77
      ELBI77
      Бронз
      Първоначално публикувано от zag777
      非常好的中國人你有易北河
      Това означава: ''Много добър китайски имаш,Елби''
      И е вярно.Обаче пари нямам за Макао :f_cry: